reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane a kwasy DHA

Dołączył(a)
28 Marzec 2020
Postów
3
Piszę tutaj szczególnie do mam karmiących mlekiem modyfikowanym. W internecie można wyczytać, że kwasy DHA są obecne w takim mleku i nie trzeba ich suplementować, ale patrząc na składy niektórych produktów to tych kwasów jest mniej niż zalecane przez pediatrów minimum 100mg na dobę. Na przykłąd NaN Optipro HA 1, 7,5mg/100ml, albo Humana 1 - 6mg/100ml. Przy dobrych wiatrach taki noworodek dostanie połowe zalecanej dawki... Czy spotkałyście się może z zaleceniami suplementacji DHA w wieku powiedzmy wcześniejszym niż 2 latka?
 
reklama
Rozwiązanie
Moj syn ma 2 miesiące i karmię Bebilonem profutura. Moj pediatra o tym wie i nic nie mowil zeby dodatkowo suplementowac. Syn mojej siostry 9mies. Tez nie mial dodatkowej suplementacji
Do tego kolejne mieszkani NaN Optipro HA 2 i 3 nie zawierają DHA w ogóle. Mam wrażenie, że pediatrzy zapominają o zaleceniu dodatkowej suplementacji. Tak było w przypadku mojego dziecka.
 
U mnie też nikt tego nie zalecał. Nie jest to konieczne w późniejszym okresie życia jeżeli odpowiednią ilość dostarczana jest wraz z pożywieniem.
 
Moj syn ma 2 miesiące i karmię Bebilonem profutura. Moj pediatra o tym wie i nic nie mowil zeby dodatkowo suplementowac. Syn mojej siostry 9mies. Tez nie mial dodatkowej suplementacji
 
Rozwiązanie
Do góry