reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko następne.

Karolina&Zosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
226
Kochane dziewczyny, tak jak w temacie, czy możecie podzielić się sposobem przejścia z mleka początkowego na mleko następne?Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
reklama
Zapobiegawczo podawalam tak, że na np 5 miarek mleka 4 było mlekiem początkowym a 1 miarka następnym. Potem 3 miarki początkowego o 2 następnego. Itd. Nie robilam gwałtownej zmiany jak koleżanka wyżej.
 
Jasne.
Konczy się opakowanie jednego mleka, kupujesz następne, przynosisz do domu, otwierasz, przyrządzasz według instrukcji, podajesz dziecku…..
Mozesz to np robić do muzyki lub śpiewając.
Cóż za sarkazm, ale zauważyłam, że to takie w Pani stylu:-) po co napisać : przejdź od razu, bez kombinowania...lepiej sobie trochę pośmieszkować, a nóż widelec, ktoś pośmieje się ze mną... Być może to tylko moje odczucie, ale dzięki odpowiedziom w Pani stylu, trochę odechciewa się korzystania z forum. A szkoda. Pomijając to, dziękuję że poświęciła Pani swój cenny czas na udzielenie wyczerpującej odpowiedzi. A może ta muzyka ma być jakaś konkretna? Czy, np. przy muzyce klasycznej mleko wymiesza mi się inaczej niż przy r&b? A może nie ma to znaczenia? A może, żeby nie było rewelacji żołądkowych podczas zmiany mleka, to krok, jakim się po to mleko idzie do sklepu ma znaczenia...Bardziej skoczny- będzie bolał brzuch, stonowany- będzie ok...
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję :) Tak się właśnie zastanawiałam, czy przejść od razu po skończonej puszce 1, czy wprowadzac 2 stopniowo, zastępując dotychczasowe mleko, mlekiem następnym po jednym karmieniu, aż do całkowitego przejścia.
Skład mleka jest ten sam ( jeżeli to ta sama firma),różnią się tylko proporcjami. Więc moim zdaniem ma zna od razu przejść. Ja mieszkam chyba tylko jedną butelkę bo później już mi się nie chciało.
 
Super, dziękuję. Też mi sie właśnie średnio chce bawić w jakieś kombinacje. A mleko będzie kontynuacją początkowego:)
Skład mleka jest ten sam ( jeżeli to ta sama firma),różnią się tylko proporcjami. Więc moim zdaniem ma zna od razu przejść. Ja mieszkam chyba tylko jedną butelkę bo później już mi się nie chciało.
 
reklama
Cóż za sarkazm, ale zauważyłam, że to takie w Pani stylu:-) po co napisać : przejdź od razu, bez kombinowania...lepiej sobie trochę pośmieszkować, a nóż widelec, ktoś pośmieje się ze mną... Być może to tylko moje odczucie, ale dzięki odpowiedziom w Pani stylu, trochę odechciewa się korzystania z forum. A szkoda. Pomijając to, dziękuję że poświęciła Pani swój cenny czas na udzielenie wyczerpującej odpowiedzi. A może ta muzyka ma być jakaś konkretna? Czy, np. przy muzyce klasycznej mleko wymiesza mi się inaczej niż przy r&b? A może nie ma to znaczenia? A może, żeby nie było rewelacji żołądkowych podczas zmiany mleka, to krok, jakim się po to mleko idzie do sklepu ma znaczenia...Bardziej skoczny- będzie bolał brzuch, stonowany- będzie ok...

Styl jest wazny. Beyonce by nie istniala gdyby nie styl. Tak wiec tego, No. Styl jest wazny.
Moj czas jest cenny tak wiec dzięki.
Co do muzyki, to zauważyłam, ze duży wpływ ma tempo. R&B jest szybsze, w większości przypadków, niż muzyka klasyczna wiec mleko się po prostu szybciej wymiesza. Jest to pozytywna rzecz, zwłaszcza przy nocnych karmieniach.
Dziecko to nie pies a zmiana mleka to nie zmiana karmy u koni. Wiekszosc osób wie, ze mleko 1, 2 i 3 różnią się zawartoscia witamin. Zapotrzebowanie u dziecka zmienia się wraz z wiekiem. Mleka te nie różnią się składem samym w sobie.
Mozna wiec podać 2 bezpośrednio po 1. Ale wydawało mi się, ze to wiedza szeroko dostępna….
 
Do góry