reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mm 2 a wiek

Z tego, co pamiętam, to przechodząc na inne mleko, nalezy właśnie robić to stopniowo- czyli mieszać , stopniowo zwiekszając proporcję mleka następnego w stosunku do wcześniejszego, aż do całkowitego przejścia na "wyższy numer".
 
reklama
U mnie stopniowe mieszanie nie sprawdziło się przy żadnym z dwójki moich dzieci.
Najłatwiej było jak kolejnego dnia dostali mleko następne. Nie było wówczas żadnych rewolucji.

Ale fakt - zaleca się mieszanie, więc nie polecam powyższego, a jak w poście wcześniej. Jako że na porcję powinnien dostać 7 miarek to:
1 dzień: 1 miarka 2, 6 miarek 1
2 dzień: 2 miarki 2, 5 miarek 1
3 dzień: 3 miarki 2, 4 miarki 1
4 dzień: 4 miarki 2, 3 miarki 1
5 dzień: 5 miarek 2, 2 miarki 1
6 dzień: 6 miarek 2, 1 miarka 1
7 dzień: 7 miarek 2
 
Być może lekarz przepisał 2,bo kiedyś na Nurtamigenie 2 było wskazanie od ukończenia 4 miesiąca życia (nie wiem kiedy to się zmieniło,ale mój średni syn był na tym właśnie mleku i tak wówczas było:tak:(chyba jeszcze w 2011 takie zalecenia były,że po 4 m)
ja sama 2 tygodnie temu zmieniałam mm z 1 na 2 i nie mieszałam,po prostu skończyła się 1 i kupiliśmy 2
 
Do góry