reklama

Mocna KOLKA

e_lizka

Zaciekawiona BB
Od
15 Marzec 2014
Odpowiedzi
0
Skoro ktoś pisze wyżej, że kolka jest spowodowana "problemami z KISS syndrom", to zakładam, że jakiś powód mają. Jednak ja sama nie zdobyłabym się na wysunięcie takiej teorii na podstawie płaczu swojego dziecka.

reklama
Od
6 Listopad 2014
Odpowiedzi
1
Przede wszystkim nie jest to teoria wysnuta na podstawie płaczu. Dzidziuś nie umiał położyć główki normalnie. Cały czas był wygiety do tylu. Układal się jak rogaliki. Mój wujek, który jest fizjoterapełtą z wieloletnim doświadczeniem zauważył to. Zajmuje się na codzień takimi rzeczami. Ja tez nie umiem określić czegoś takiego na podstawie płaczu. Zbadał małego, obejrzał kark i widział jak napięte ma tam mięśnie. My jako mamy możemy tylko obserwować maluchy i się ewentualnie domyślać. Napisałam na tym temacie tylko dlatego żeby dać wskazówkę ze czasami przyczyną kolki może być też coś takiego. A kolka jest porostu efektem ubocznym takich problemów. Cieszę się że był ktoś kto mnie nakierowal na to. Nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś takim jak kiss syndrom.

Mayula

Początkująca w BB
Od
31 Sierpień 2010
Odpowiedzi
0
no tak do lekarzy też trzeba mieć ograniczone zaufanie, ale jeśli o espumisan chodzi to mogę na przykładzie mojego malucha stwierdzić, że rzeczywiście przynosi ulgę i nie wpływa źle na zdrowie malucha.
no to ja mam jesli chodzi o lekarza rodzinnego to jestem w pełni ufna

e_lizka

Zaciekawiona BB
Od
15 Marzec 2014
Odpowiedzi
0
Przede wszystkim nie jest to teoria wysnuta na podstawie płaczu. Dzidziuś nie umiał położyć główki normalnie. Cały czas był wygiety do tylu. Układal się jak rogaliki. Mój wujek, który jest fizjoterapełtą z wieloletnim doświadczeniem zauważył to. Zajmuje się na codzień takimi rzeczami. Ja tez nie umiem określić czegoś takiego na podstawie płaczu. Zbadał małego, obejrzał kark i widział jak napięte ma tam mięśnie. My jako mamy możemy tylko obserwować maluchy i się ewentualnie domyślać. Napisałam na tym temacie tylko dlatego żeby dać wskazówkę ze czasami przyczyną kolki może być też coś takiego. A kolka jest porostu efektem ubocznym takich problemów. Cieszę się że był ktoś kto mnie nakierowal na to. Nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś takim jak kiss syndrom.
no tak moja sąsiadka chodziła ze swoją córką na rehabilitacje, bo ta była lekko wykrzywiona w jedną stronę. Było to spowodowane porodem. Jednak nie skarżyła się ona na płacz malucha w tym okresie. Wręcz przeciwnie dziecko było spokojniejsze niż moja córa.

e_lizka

Zaciekawiona BB
Od
15 Marzec 2014
Odpowiedzi
0
stąd mamy tyle znanych sposobów na rozwiązanie różnych spraw jak na przykład kolki, czy usypianie. To drugi taki bardzo newralgiczny mam wrażenie wątek, który spędza sen z powiek rodzicom.

MISSbutterfly

Zaangażowana w BB
Od
7 Wrzesień 2010
Odpowiedzi
1
Wiele jest sposobów na kolki. U córki kolki były tak mocne, że lekarz przepisał Debridat na receptę i Viburcol, aby wyciszyć dziecko i wspomóc leczenie.

Od
26 Lipiec 2017
Odpowiedzi
0
Zgadza się, każde dziecko jest inne. Nie zawsze kolka jest przyczyną problemów. Jeśli jednak uda nam się zdiagnozować, że dziecko męczy się przez nie warto spróbować masować brzuszek, kąpiele i inne nieinwazyjne metody. Warto również odwiedzić pediatrę.

Gdy to nie pomoże wtedy sięgnijmy po leki np. esputicon.

reklama

MISSbutterfly

Zaangażowana w BB
Od
7 Wrzesień 2010
Odpowiedzi
1
Żeby stosować u dziecka symetikon nie trzeba pozwolenia lekarza. To samo tyczy się probiotyków i Viburcolu. Co innego Debridat, bo ten jest na receptę.

Serwisy partnerskie

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Przetestuj Allergoff Atopy

Zgłoszenia przyjmujemy do 05/02/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 28/02/2019

Test