reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mój synek się jąka???

Dołączył(a)
10 Luty 2007
Postów
3
Cześć kochani mam taki problem, a mianowicie mój 2,5 letni synek się jąka. Tzn nie byłam z nim u logopedy ale od 1 miesiąca zauważyłam, że nawet mówiąc mama często mówi mamamama... Niewiem czy to z wiekiem minie czy mam zacząć to jakoś leczyć. A tak wogóle on jak na swój wiek bardzo dużo mówi i może to jest właśnie przyczyna, że za dużo chce powiedzieć naraz? Co robić?:-(
 
reklama
najlepiej wybrac sie do specjalisty. jednak nie wiem, czy to cie uspokoi, bo nie piszesz, w jakich sytuacjach synek sie jaka, ale moj maly tez bardzo duzo mowi i kiedy opowiada cos z wielkim przejeciem i stara sie powiedziec to szybko z wrazenia chwilami brakuje mu tchu i wyglada to jakby sie zacial, zajaknal. ale to tylko takie 'ekscytujace' sytuacje i nie martwie sie tym. moze i u was jest podobnie :confused: maluchy odkrywaja swiat, wiele by chcialy na raz, moze to jest jakas przyczyna. ale zawsze wszelkie watpliwosci rozwieje lekarz. powodzenia i pisz co u synka :tak:
 
Mojej siostry córka ,jąkała sie tez i to bardzo ,a wszystko zaczeło sie w chwile po przeprowadzce do nowego mieszkania i bloku z winda ,to było straszne bo z dziecka które śpiewało ,mówiło wierszyki itd.zrobiło sie przestraszone dziecko które normalnie nawet jednego słowa nie mogło powiedziec .Siostra poszła z nią do logopedy i przeszła z nią całe te leczenie logopedyczne ,czyli ćwiczenia ,jakies dmuchanie ,nawet zeszyt specjalny miała założony ,i ćwiczenia w nim do zrobienia w domu :tak:
pomogło bardzo i teraz nikt już nie pamięta że się kiedyś jąkała:tak: :tak: :-)

takze nie ma co panikowac tylko do logopedy trzeba sie przejsc.

Ps.a nie mieliście jakiejś sytuacji która mogła wpłynąć na to ze chłopiec się zaczoł jąkac ,podobno w wieku dwóch lat dziecka nie powinno sie wprowadzac zadnych znaczacych zmian w życiu dziecka ,bo te wrawżliwsze moga własnie tak zareagować:happy:
 
Do góry