reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja córka pyta

Moj syn ma 5 lat i wie ze ludzie umierają i naprawde przyjmuje takie rzeczy bez zbednych emocji. Niestety śmierć jest wokół nas, bliscy odchodzą i dzieci zadają pytania. A już 5 letnie dziecko jest dosyć mądre żeby zrozumieć ze to cześć zycia. U nas takie rozmowy przychodzą naturalnie, tzn dziecko pyta my szczerze odpowiadamy, bez koloryzowania, dramatyzowania. 12 letnie dziecko jest juz naprawdę dość duże by w całkiem normalny sposób powiedzieć co to kostnica jeśli nie wie do tej pory.
 
reklama
Moim zdaniem powinnaś jej o tym powiedzieć.Moja córka była ze mną w kostnicy w wieku 6 lat.Dziecko w tym wieku powinno wiedzieć co to jest kostnica.Jak się tak tym interesuje to pokarz jej jakiś filmik na yt:)
 
Całkowicie się z tobą zgadzam Kasiu.12 letnie dziecko powinno wiedzieć co to kostnica.Mniejsze dzieci wiedzą co to kostnica a co dopiero 12 latka:)
 
Moja córka pyta co to kostnica ma 12 lat mam jej powiedzieć?
photo_30731066_worker-of-morgue-and-labeled-dead-body.html
Przecież to nastolatka i bardzo mnie dziwi, że do tej pory nie rozmawialiście o umieraniu.
 
Do góry