reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko śpi zbyt krótko

PerseaNigra

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2014
Postów
906
Miasto
Czestochowa, Poland
Synek za pare dni skonczy 20 miesiecy. Od pewnego czasu mam problem z usypianiem go w ciagu dnia. Trudno sie mowi. Mozemy odpuscic drzemke dzienna. Problem w tym, ze on wstaje o 6 a wieczorem tez nie bardzo chce zasnac. Dzis usypialam starsza corke a on jeszcze o 20 bawil sie autkami. W koncu zasnal o 20:30. Wczoraj taki sam schemat. To nam daje 14,5 godziny aktywnosci i 9,5 godziny snu. Przy czym nie jest jakis szczegolnie marudny. Nie wyglada na spiacego. Jest pogodny i ogolnie grzeczny. Jest bardzo kontaktowy ale malo mowi. Czy powinnam sie przejmowac?
 
reklama
Synek za pare dni skonczy 20 miesiecy. Od pewnego czasu mam problem z usypianiem go w ciagu dnia. Trudno sie mowi. Mozemy odpuscic drzemke dzienna. Problem w tym, ze on wstaje o 6 a wieczorem tez nie bardzo chce zasnac. Dzis usypialam starsza corke a on jeszcze o 20 bawil sie autkami. W koncu zasnal o 20:30. Wczoraj taki sam schemat. To nam daje 14,5 godziny aktywnosci i 9,5 godziny snu. Przy czym nie jest jakis szczegolnie marudny. Nie wyglada na spiacego. Jest pogodny i ogolnie grzeczny. Jest bardzo kontaktowy ale malo mowi. Czy powinnam sie przejmowac?
Nie. Mój młodszy nie sypiał w dzień po pierwszych urodzinach. Zasypiał i do dziś późno bo o 22 czasem dalej a wstaje sam z siebie koło 8 a do szkoły o 6. I jest wulkanem energii cały dzień. Rower. Piłka. Bieganie. Mówię miał tak od 12/14 msc życia.
 
Są dzieci, które potrzebują dużo snu i zaliczają drzemki w ciągu dnia, a są takie które mają reaktor atomowy w tyłeczkach i energia je rozpiera do późnego wieczoru. Nie trzeba się tym przejmować jeśli dziecko rozwija się prawidłowo. Założę się też, że te dzieci, które nie śpią w ciągu dnia, mają bardzo mocny sen w nocy i można traktorem obok przejechać i będą dalej spać :)
Mój starszy spał długo w dzień, a młodszy jak miał dwa latka, to już nie, ale teraz starszy wypiął się na spanie w nocy, a młodszy z kolei śpi do późnego ranka :) Także co dziecko, to inna historia.
 
Do góry