reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

możliwa alergia ?

Dołączył(a)
26 Czerwiec 2013
Postów
1
witam
mam kilka pytań związanych ze stanem sory mojej 2 letniej córci. od (tj. około 2 tyg.) ostatnich upałów stan skóry córci się pogorszył, pojawiły się punktowa wysypka, na całym ciele, znaczne zaczerwienienie za uszami. byłam z mężem na kontroli u pediatry bo podejrzewaliśmy różyczkę. lekarz zbadał córcie i powiedział, że nie mamy się czym martwić (to nie różyczka), płuca są czyste i przepisał Zyrtec w kroplach. potem do wysypki dołączył, uporczywy suchy kaszel nasilający się w czasie drzemki (w czasie dnia) i nocy. po zażywaniu Zyrtecu wysypka zbladła, ale nie możemy poradzić sobie z kaszlem, który często wybudza córcie ze snu. przez pewien czas dawaliśmy profilaktycznie Flavamed. proszę o pomoc, jak ulżyć córci i jak postępować ?

pozdrawiam K.
 
reklama
Mam nadzieję, że poszliście w międzyczasie do lekarza. Ten suchy kaszel może być objawem alergii, szczeglnie w tak nasilony okresie pylenia. Trzeba ustalic przyczynę kaszlu, może tylna ściną gardła spływa wydzielina, mimo że nie obserwujecie kataru.
Zyrtec sam nie pomoże. W przypadku suchego kaszlu, podajemy zawsze syrop mukolityk, ale w tym przypadku naprawdę skonsultowałabym się z lekarzem.
 
Do góry