reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MTHFR i in-vitro

mokka25

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Październik 2017
Postów
141
Dziewczyny, niedawno dowiedziałam się o swoich mutacjach mthfr 1298A-C, 677C-T i PAI-1 4G- wszystkie hetero. Poczytałam o tym i się przeraziłam. Jestem po 4 nieudanych IUI, od ponad 2 lat staramy się o dziecko. Ostatnie wyniki bardzo mnie przestraszyły, boję się, że będzie ciężko zajść, a dziecko może urodzić się chore. Czy podejście do IFV z PGD uchroni moje dziecko przed chorobami ?
 
reklama
ja ostatnio o tym genie troche czytałam pod katem szczepionek. nie jestem w tym specjalista wiem tylko tyle ile poczytałam, ale ponoc aplikacja kwasu foliowego w odpowiedniej dawce i wit b6 i b12 niweluje ryzyko chorob ( ponoc 50 % kobiet ma wadliwy ten gen ). natomiast jeśli stwierdzi się go u dziecka wtedy można odroczyć szczepienie bo zwieksza się ryzyko autyzmu poszczepiennego wlasnie przez obecność tego genu ( ponoc jedno ma wpyw na drugie ).
 
Tak jak napisala poprzedniczka, ale witaminy w formie metylowanej ta forma przy mutacji jest przyswajalna najlepiej. Ryzyko urodzenia dziecka z wada jest takie samo jak u zdrowych ludzi be mutacji. Mam ja i mam dwojke zdrowych chlopcow. Clexane w ciazy uwazam za obowiazek przy tej mutacji. I mutacja u dziecka jest preciwskazaniem do szczepien.
 
Do góry