reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Must have, czyli sprawdzone artykuły dla dzieci i niemowląt :)

reklama
Kura LaMillou
Ok. 170-200 zł (nie pamiętam), warto obczajać promocje
Jeszcze w ciąży służyła jako podróżna poducha pod brzuch (gdy był już duży) i pod głowę do czytania. W szpitalu tylko dzięki niej mogłam spać, bo tam były wieeeelkie starego typu poduchy. Potem służyła jako poducha do karmienia. Gdy syn z niej wyrósł to jako przytulanka, poduszka pod głowę do czytania itp. Służy do dziś i jest nadal w świetnym stanie. Do tego jest po prostu śliczna (wszystkie są!).
 
Pogrzewacz do chusteczek
Ok. 200 zł.

Niektórzy nazwą to fanaberią. U nas mega się sprawdził. Syn jest wrażliwy na temperatury. Możliwość podtarcia go cieplutką chusteczką, szczególnie zimą to było to!

Tip: niby trzeba tam jakieś wkłady uzupełniające kupować. Ja tego nie robiłam. Po prostu wkładam paczkę chusteczek w tym ich całym opakowaniu i wyciągam otwierając klapkę. Dzięki temu nie wysychają a nie trzeba kupować wkładów nawilżających.
 
Leżaczek bujaczek Tiny love 3w1
Cena: około 350zl (bez rozbudowanej budki)
Funkcje:jedyny chyba leżaczek który faktycznie jest totalnie rozkładany na plasko.blokowanie kołyski (jednostronnie lub obu), regulacja oparcia 6m+,przydatne przy rozszerzaniu diety,ciekawy pałąk,światełka i melodie (z tego co pamiętam różne z regulacją głośności). Funkcja wibracji jest natomiast my nie korzystaliśmy.
Zalety: wart swojej ceny-jakosc super,stabilny i zdrowy dla kręgosłupa maluszka. polecam u nas numer jeden!
Edit:pewnie dosyć istotne info cały materiał że stelaża się zdejmuje więc łatwe w utrzymaniu czystości, materiał łatwo się dopiera w razie awarii
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Szumis
Cena: około 200
Funkcje: my mamy stara wersje bez cry sensor,fajny szum imitujący odgłosy zza brzusza,regulowana glosnosc.najlepiej im wcześniej tym lepiej po urodzeniu szkraba.fajna opcja pamiątkowa wyszycie na łapce imienia dziecka,daty narodzin.
Zalety:maluch ewidentnie wyciszony,lepiej sypiał,nasz od 4miesiaca noce i myślę że szumis dużo tu zdziałał bo młody był bardzo podatny.dla ucha dorosłego też przyjemny odgłos.polecam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Niania z czujnikiem ruchu
Od 250 w górę, zależy od firmy
Ja mam TommieTippie (ok 300 zł)
Czujnik ruchu pod materacem odbiera ruchy klatki piersiowej dziecka przy oddychaniu. Gdy oddech ustaje to po 20 sek włącza się alarm. Jest to zabezpieczenie na wypadek bezdechu lub ryzyka śmierci łóżeczkowej.
Ja nie wyobrażam sobie bez niego. Dawał mi duże poczucie bezpieczeństwa. Nawet jeśli czasem alarm się włączył bez powodu (bo syn się zsunął z czujnika np.) To ibtak super.
Córka koleżanki prawdopodobnie żyje dzięki temu urządzeniu. Bo miała bezdech. Przywrócili jej oddech przed przyjazdem karetki, ale rzecz działa się w nocy. Nie wiadomo co by było rano gdyby nie ten alarm.
 
Materac do łóżeczka Vit-mat
Ok. 300 zł
Pianka lateks
Ja mam fioła na punkcie dobrych materacy, bo sama mam problemy z kręgosłupem i chcę tego oszczędzić dzieciom. Ten materac jest świetny. Dostosowuje się do ciała dziecka. Ma powłokę antybakteryjną. I nie zalęgnie się w nim żaden syf jak w tych grykach, kokosach itp.
 
Szumiś
Ok. 150-200 zł
Są już różne firmy i wzory. Ja mam z Whisbear tą wersję podstawową. Ma biały szum. Są już wersje z różowym szumem, z obydwoma rodzajami, z czujnikiem płaczu itp. O tym różowym szumie sama muszę poczytać. Ale generalnie polecam. Pozwala wyciszyć się do spania. A do tego jest zwyczajnie ładny. :-)
Syn ma 2,5 roku i cały czas korzysta.
 
reklama
Do góry