reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Napięcie a ciąża

antola28

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2018
Postów
18
Witam
Jestem w 3 trymestrze ciąży, ostatnio rano budzi mnie niekontrolowane wzięcie głębokiego wdechu i napięcie z całej siły mięśni ciała, w tym brzucha. :/ Wiem, że zarówno głęboki wdech jak i napięcie mięśni brzucha powodują wzrost ciśnienia w jamie brzusznej. I zastanawiam się jak duze jest to cisnienie, czy może być szkodliwe, np wywolac odklejenie łożyska?
Poproszę o odpowiedzi , pozdrawiam
 
reklama
myślę że na tym etapie ciąży powinnaś zrezygnować zupełnie ze spania na plecach tylko boki wchodzą w grę. Dzidziuś jest już bardzo scisniety i niestety uciska również na twoje płuca, stąd te bezdechy a potem gwałtowne zaczerpniecie powietrza.
 
Z tego co w czasie ciąży mówiła moja gin, to skoki ciśnienia są niebezpieczne. Jeżeli rzeczywiście te niekontrolowane wdechy są spowodowane bezdechem, który przecież też ma wpływ na płód, bo jak Ty nie oddychasz, to i on nie, od razu bym zapisała się do gina prowadzącego ciążę i się skonsultowała. Z tego co opisujesz, nie brzmi to dobrze.
 
Nie są to bezdechy, źle zrozumialyscie :) raczej jest to coś w stylu głębokiego ziewniecia, i przeciągnięcia się lub napięcia miesni... Nie mam też nadciśnienia tetnizego, raczej chodziło mi o wzrost ciśnienia w jamie brzusznej jaki pojawia się przy głębokim wdechu jak i napięciu mięśni
 
reklama
Do góry