reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

napletek

Dziewczyny mozecie mie odpowiedziec na moje nurtujace pytanie:confused:
Czy ukladacie siusiaczki do gory albo jakos inaczej czy poprostu normalnie tak jak jest tak zakladacie pieluche?
ja ciagle nad tym sie zastanawiam bo slysze rozne opinie.:eek:

tez gdzies o tym slyszlam ale jeszcze jak patryka nie mialam;-) ale nie mam pojecia czemu tak ukladac:confused: :confused: .....ja osobiscie siusiaka zostawiam samego sobie ....niech sobie lezy jak tam chce....;-)
 
reklama
Maggusia u nas też siusiaczek pozostawiony sam sobie, leży jak chce i szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam, że to ma jakieś znaczenie???
I jeszcze a propo naciągania napletka to nam lekarz zdecydowanie odradzał jakiekowiek majstowanie, mówił, że można zrobić więcej złego niż dobrego.
 
Każda z osób "medycyny", z którą się spotkałam od urodzenia Filipa mówiła, żeby nie odciągać. Pediatra i położne w szpitalu, położna środowiskowa, znajoma położna, pediatra.

A co do układania siusiaczka, zostawiam jak jest i nigdy nie słyszałam, żeby trzeba było układać do góry...
 
Ja nic nie słyszałam o tym żeby siusiaczka układać do góry.Położna ani lekarz nic o tym nie wspominały.Ja układam zawsze w dół z tej prostej przyczyny że inaczej mokre jest całe ubranko.Podczas przewijania podnoszę klejnocik do góry,dokładnie wycieram chusteczką i smaruję sudocremem lub sypię puderkiem.Moje koleżanki,które mają synów też nie słyszały o układaniu do góry natomiast wszystkie naciągały napletek w czasie kąpieli. ( konsultowałam się z nimi wczoraj :-))
 
Dziewczyny dziekuje za odpowiedz!:-)

A co do odciagania napletka nie powinno sie tego robic absolutnie!!!!!!!:no:
Mysle ze przykladem jest tu tez popekana skora u synka jednej z forumowiczek.
Z opowiadan niektorych mam wiem ze jak chlopiec dorosnie powinien podczas kompieli sobie lekko odciagac i myc mydelkiem w kolo:tak:
Nigdy nie slyszalam zeby takiemu Malenstwu juz odciagac napletek!:baffled:
 
doladnie tak jak pisze maggusia z osob ktore znam nikt nigdy nie slyszal zeby odciagac napletek moja babcia miala dwoch chlopcow nie robila tego moja mama tez i nie bylo zadnych komplikacji tak jak pisalam wczesniej po konsultacjach napletek powinien samoistnie sie odkleic miedzy 2a3 rokiem zycia i to nie jest za pozno:-)
 
reklama
Tak czytam i czytam i macie racje, ja tez nie odciagalam do tej pory, ale u mnie w rodzince zaczeli mi glowe truc dlaczego tego nie robie. Moja mama (matka corek - hihi) prawi mi moraly ze trzeba, a ja i tak tego nie robie. kjujik10 - ja tez wychodze z tego samego zalozenia :-)
 
Do góry