reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Narośl\guzek w pępku

Dołączył(a)
8 Listopad 2019
Postów
11
Witajcie dziewczyny. Mam 2,5 miesięcznego Szkraba. Od kilku dni zauważyłam że w pępka pojawiła się narośl/ guzek czy nawet nie wiem jak to nazwać. Wcześniej tego nie było. Nie wiem czy ma to znaczenie ale malutka ma skaze białkową i jest na bebilon pepti 1. Czy wiecie co to może być? Któraś z Was może się spotkała z tym?
20201010_082946.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
Moja ma od urodzenia. Nie wiem czy się powiększyła, jest raczej podobna, dziecko rośnie to wiadomo trochę inaczej się na to patrzy. Zalecenia miałam kłaść na brzuchu nawet do 5h dziennie. To bardzo dobra pozycja. Przy spaniu trzeba pilnować.
Przepuklina przy płaczu, prezeniu wychodzi na zewnątrz. Więc to raczej nie jest to
Witajcie dziewczyny. Mam 2,5 miesięcznego Szkraba. Od kilku dni zauważyłam że w pępka pojawiła się narośl/ guzek czy nawet nie wiem jak to nazwać. Wcześniej tego nie było. Nie wiem czy ma to znaczenie ale malutka ma skaze białkową i jest na bebilon pepti 1. Czy wiecie co to może być? Któraś z Was może się spotkała z tym? Zobacz załącznik 1186454
Może przepuklina pępkowa? Nic innego nie przychodzi mu do głowy.
 
Przepuklinę czuć pod palcem. Moje dziecko ma 2. Na pepku i kresy białej. Kiedy wciśniesz czuć taki luz, później to odbija.

Pomyslalabym, że to od odciętej pępowiny, ale dopiero teraz wyszło .
 
W takim wieku jak Twoja nic się nie robi. Byłam u chirurga jak skończyła rok. Do 3 lat jak się nie wchłonie to operacja. Większość się wchłania.
Nie można plastrowac. Przepuklina nie jest twarda. A dziecko płacze ? Dzieje się coś jak tego dotykasz, martwi się coś prócz tej zmiany ?
 
Nie płacze jak naciskam więc chyba ją nie boli. Jak się przyciąga np przy zmianie pampersa to nie widać tego tak, w sumie pępek jest normalny. A jak leży tak swobodnie to jest takie uwypuklenie. Na razie nie zaobserowowalam jakiś innych zmian. Do tej pory bardzo mało leżała na brzuchu bo zaraz płakała a od kilku dni nawet uda jej się wytrzymać parę minut, więc kładłam ją kilka razy dziennie. Mam nadzieję że to nie od tego bo czytałam że dziecko trzeba często kłaść na brzuszku bo wtedy ćwiczy mięśnie brzucha. A czy ta przepuklina w przypadku Twojego dziecka powiekszala się z upływem czasu?
 
reklama
Moja ma od urodzenia. Nie wiem czy się powiększyła, jest raczej podobna, dziecko rośnie to wiadomo trochę inaczej się na to patrzy. Zalecenia miałam kłaść na brzuchu nawet do 5h dziennie. To bardzo dobra pozycja. Przy spaniu trzeba pilnować.
Przepuklina przy płaczu, prezeniu wychodzi na zewnątrz. Więc to raczej nie jest to
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
reklama
Do góry