reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieciaczki i wszystko o nich.

Tosika ja tez uważam że jak dziecko nie chce to nie należy mu wciskać, Kuba czasami zjada cały słoiczek a czsami nawet nie pół, czsami chce deserek a czsami pluje, jeżeli mała dobrze przybiera to nie ma się czym martwić:tak:
Madzia ja tak jak Tosika:tak:na początku robiłam taki rzadszy a teraz trochę gęściejszy. Wszystko zależy ile tej mąki dasz:tak:
 
reklama
co do kisielku - ja na 180 ml soczku daje czubatą łyżeczkę mąki ziemniaczanej.
Moja dzis przechodzi sama siebie....wyje non stop, przerwy są tylko podczas jedzenia. Nie wiem po prostu o co chodzi:confused: od 12:00 nie spała, spać nie chciała, a teraz zasnęła mi w leżaczku podczas gdy karmiłam ją kaszką:szok: z łyżeczką w buzi:szok: jeszzce nogdy to się nie zdarzyło. Zobaczymy ile mam spokoju...pewnie nie dużo:sorry2:
 
moj Szymon to tez raczej do tych anorektykow nalezy
8.30 cyc
ok 10 rano pol sloiczka lablka z kasza
12 cyc
14 obiadek, zazwyczaj pol sloiczka lub cwierc:-(
17 deserek w porywach caly sloiczek
19-20 150ml mleka cycowego z kasza
no i cala noc doi cyca

dziewczyny ile razy dziennie karmicie piersia/ butelka?
 
Pearl - za zazwyczaj 3 razy daje butle, ale dziś to było 2 razy...
moja je tak ( na przykładzie dzisiejszego dnia ):
05:00 rano - 120 ml mleka
09:30 - kisiel ze 180 ml soczku
10:00 - 100 ml wody
13:30 - około 170 ml zupki
14:00 - 100 ml wody z sokiem
16:30 - 120 ml kaszki plus pół słoiczka owoców
i pewnie okolo 20:00 - 150 ml mleka
 
Ja w sumie piersi nie daję w ciągu dnia wcale chyba że Masowi nie podchodzi np kisiel bo tak się czasem zdarza to daję mu wtedy pierś a tak to dostaje tylko raz lub dwa w nocy
 
U mnie piers 3 razy w dzien i raz w nocy dodatkowo raz dziennie dostaje sztuczne na sam wieczor z kaszka ryzowa:tak:
dodatkowo duzy deser 190g i duzy obiadek 190g i to wsio :-)
 
u nas samo mleko jest ok 6-7 rano i to max 150ml (przewaznie 90ml -100ml).
Pozniej kaszka na mleku rano i na noc (odpowiednio po 240 i 270ml mleka).
W dzien obiadek ok 300ml i owoce.
 
reklama
Ja podaję ok 7/8 cycka
10/11 100ml sinlacu/nutramigenu
13/14 obiadek 190gr (nie zawsze cały zje)
17/18 deserek 130gr
20- moje odciągnięte mleko ok100+100nutramigenu zagęszczone kaszką ryżową owocową, ale też zazwyczaj tego nie zjada całego.
W nocy staram się nie dawać cyca więcej niż raz, ale mały pije wodę w nocy no i w dzień rozcieńczone soki:happy:
 
Do góry