reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Nauka języków obcych z Native Speakerem, czy warto?

Dołączył(a)
25 Sierpień 2016
Postów
2
Rozwiązania
0
Wbrew pozorom nauka języków obcych nie jest taka trudna. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiedni nauczyciel i metody nauczania. O nauce z Native Speakerami krążą w sieci różne opinie . Wielu uważa, że jest to przesadne wydawanie pieniędzy. Jeszcze inni zachwalają tą metodą twierdząc, że lepszej obecnie się nie znajdzie. Jak jest naprawdę?


W większości szkół językowych zajęcia prowadzone są przez polskich nauczycieli. Niektóre z nich proponują jedynie konwersacje z zagranicznymi lektorami. Szkoła języków obcych Best Academy of Languages, jako jedna z nielicznych, już od samego początku postawiła na naukę z Native Speakerami – osobami, które posiadają wykształcenie umożliwiające im wykładanie języka ojczystego, jako obcego. Nie da się ukryć, że większość zarówno dzieci jak i dorosłych ma problem z wyuczeniem się skomplikowanych zwrotów, licznych słówek czy często nudnej gramatyki. Nauka języków obcych w szkołach nie ma nic wspólnego z praktyczną, przydatną w przyszłości nauką – jest wyłącznie realizacją założeń programowych. Praca z Native Speakerami oraz zastosowanie nowoczesnych metod nauki języka sprawia, że to, co niegdyś było koszmarem, staje się proste i przyjemne.

Nie sposób jest wymienić wszystkich atutów nauki z pomocą Native Speakerów. Bez wątpienia jest ona dużo ciekawsza – ukierunkowana na praktyczne używanie języka, nie zaś wyłącznie na kwestie gramatyczne. Pozwala dużo szybciej nauczyć się języka i to w sposób komunikatywny. Znacząco poprawia umiejętności słuchania, rozumienia oraz mówienia w języku obcym – zwłaszcza w naturalnym tempie mowy. Najważniejsze jednak, że nauka z Native Speakerami pozwala przełamać barierę językową i pozbyć się strachu przed swobodnym mówieniem.


Rodzice małych dzieci często obawiają się, że nauka z obcojęzycznym nauczycielem to zbyt duże wyzwanie dla ich pociech. Nic bardziej mylnego, gdyż tym najmłodszym jest najłatwiej. Proces nauki języka obcego można porównać do nauki mówienia. Dziecko słysząc rozmawiających wokół niego ludzi zaczyna powtarzać za nimi początkowo wybrane słowa, później całe zdania. W rezultacie najpierw uczy się mówić, a dopiero później pisać i czytać. Taki sam mechanizm ma miejsce w przypadku nauki z Native Speakerami, co w rezultacie pozwala budować pełne wypowiedzi i prowadzić płynne dialogi. Nie można również zapomnieć o dwóch ważnych kwestiach, czyli osłuchaniu się z prawidłowym akcentem i nabyciu umiejętności rozumienia ze słuchu. Mając to na uwadze, warto zacząć profesjonalną naukę już w wieku 4 lat.

W nauczaniu ważne jest również stosowanie odpowiednich metod, które jednocześnie będą zachęcały i mobilizowały do nauki oraz przynosiły zadawalające rezultaty. Best Academy of Languages (www.bestacademy.pl) stawia na innowacyjne, a zarazem praktyczne metody nauczania języków obcych. Lekcje prowadzone są w sposób ciekawy. Materiały dydaktyczne dobierane są zgodnie z wiekiem kursantów. W przypadku najmłodszej grupy słuchaczy wykorzystywane są przede wszystkim gry oraz zabawy językowo-ruchowe, przyjazne materiały audiowizualne, fiszki obrazkowe i klocki, a także… tablety. Efekty nauki z pomocą native speakerów oraz dodatkowych materiałów widoczne są już po trzech miesiącach.


Nauka języka obcego, zwłaszcza w XXI wieku, jest niezwykle ważna. Najczęściej wybieranym jest język angielski, z którym mamy do czynienia od wczesnych lat – już w przedszkolu, aż do zakończenia studiów. Jest on również pożądany przez pracodawców. Warto jednak pomyśleć o dodatkowym języku, gdyż na obecnym rynku pracy znajomość jednego powoli staje się niewystarczająca. Mając to na uwadze Best Academy of Languages w swojej ofercie oprócz języka angielskiego, posiada również kursy z języka hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego.
 
reklama
Dołączył(a)
25 Sierpień 2016
Postów
2
Rozwiązania
0
Oczywiście, że nauka języka z Native Speakerami jest najlepsza. Zapraszamy do nas na cały rok zajęć z Native Speakerami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady.
 
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2019
Postów
14
Rozwiązania
0
Ja bym nie wyslala dziecka od razu do native speakera. Dziecko to dziecko i jednak czuje sie bardziej komfortowo gdy potrafi sie normalnie porozumiec z nauczajacym.
 
Dołączył(a)
20 Listopad 2015
Postów
14
Rozwiązania
0
Zgadzam się z LadySia... dzieci są jeszcze za małe na tego typu zajęcia...
 
Dołączył(a)
26 Sierpień 2019
Postów
5
Rozwiązania
0
PEWNIE że warto ja byłam na kursie w szkole ANGLOVILLE , 6 dni jest tam nauka z native speakerami, i tam rozmowy odbywają się tylko w j angielskim, fajnie jest że nauczyciel skupia się tylko na jednej osobie, podchodzą do swojej pracy bardzo profesjonalnie, nauczyciele sa przesemytaczni, mili . zero stresu,serio
 
Dołączył(a)
26 Sierpień 2019
Postów
5
Rozwiązania
0
Ja mówie tak native speaker, syn był w angielskiej wiosce angloville , i uważam ze dzięki im syn zbliżył się do języka angielskiego.
 
Dołączył(a)
7 Październik 2019
Postów
3
Rozwiązania
0
Dobrym pomysłem jest zapisanie dzieci do przedszkola anglojęzycznego, wtedy dziecko może z rówieśnikami obyć się z językiem. :)
 
reklama
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
4
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Tak naprawdę nauka bez rozmów jest mało wydajna. Trzeba jak najwięcej mówić i słuchać! W szkole program to zwykle gramatyka i słówka na zmianę. Jasne, słownictwo jest ważne, gramatyka również (niekoniecznie w tak zaawansowanym stopniu na początek), ale trzeba jak najwięcej rozmawiać i wtedy najlepiej z nativ'em :)
 

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry