reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nauka picia z kubeczka

Dołączył(a)
13 Luty 2012
Postów
7
Mam pytanie jak nauczyć niemowlaka picia z kubeczka niekapka? My uczymy się już 3 miesiąc bez rezultatu Lovi niekapek nie przypadł do gustu synkowi to samo lovi 360 stopni. Przykłada go co prawda do buzi ale albo gryzie albo się bawi a pić nie chce. Natomiast z normalnego kupka trzymanego przez mamę pije ładnie. problem w tym że chce byc samodzielny i chce sam trzymać kubek. Proszę o poradę eksperta jak i doświadczone mamy za każdą sugestię będę wdzięczna. Pozdrawiam
 
reklama
U mnie jest tak samo (córa 10 mies) niekapek traktuje jak gryzak, ucze ją pić ze zwykłego, tez wyrywa. Mysle nad zakupem tego doidy cup, jako kupka do treningu samodzielnego picia. Wydaje mi się, ze najlepiej pozwolić na samodzielność, nalać wody, rozłożyć cerate na pół pokoju, unieruchomić w foteliku i zaopatrzyć się w dużą dawkę cierpliwości :-)
 
Moja córcia ma 7 miesięcy i wyczytałam właśnie, że powinna pić z kubeczka, a ja nawet nie próbowałam jej uczyć! musze szybko zacząć! ale z tego co widze to dzieciaczki nie są wcale takie chętne:)
 
moj babel ma 8 miesiecy i tez albo sie nim bawi albo gryzie ale wydaje mi sie ze tylko wtedy gdzy poprostu nie chce mu sie pic.tak to podam mu kubek,napije sie ale czasami musze mu go przechylic bo jeszcze tego nie rozgryzl:-)to jest akurat czas zabkowania takze nie dziwie sie ze gryza maluchy te kubki.moj na ogol malo pije od urodzenia.moze poprostu wszystko przyjdzie z czasem i tez pewnie tak jak napisala elleth .....duzo cierpliwosci:-)
 
moja corcia ma 9 miesiecy i tez kubek niekapek jej nie interesuje jesli chodzi o picie z niego,bardziej sie nim bawi,takze rowniez chetnie skorzystam z wszelkich porad;)
 
moja córa natomiast pije ze zwykłego kubka. Oczywiście muszę jej go trzymać nie oszukujmy się. Miałam i mam do tej pory duże problemy z piciem u Mai ale z butli ze smokiem nie chciała, z kubków( różnych )niekapków też nie i w końcu najlepiej nam picie idzie ze zwyklaka :tak: Wiadomo,że w wieku 9 miesięcy go nie trzyma i czasem coś bokiem wyleci ale ja się cieszę ,że w ogóle pije no i potem nie będzie problemu z przestawieniem na zwykłe kubki skoro już teraz je woli :-)
 
Ostatnia edycja:
to moze tez sprobuje z Nadia z zwyklego,a jak idziesz z corcia na spacer to w czym jej zabierasz picie? no bo wtedy zwykly kubek odpada
 
Maja pije jeśli to tak można nazwać tylko raz dziennie przy obiedzie i to naprawdę małe ilości. Jest niesamowitym niepitkiem. I nie ważne ,że na dworzu jest 25 stopni od 3 dni. Wypije malutko i basta. Raz zdarzyło mi się wziąć w butli to wypiła trochę herbatki. Generalnie więc nie biorę :no:
 
reklama
z naszym kubkiem niekapkiem jest ten problem,zeby z niego polecialo trzeba bardzo mocno odchylic glowke,szczerze nawet ja kiedy probowalam sie z niego napic to bylo nie wygodnie,wiec moze powinnam kupic z innej firmy,ten ktory mamy jest z firmy tommee tippee,jaki wy kubki niekapki uwzywacie? no wlasnie,moja corcia tez malo pija,ale od jakiegos czasu odmienilo jej sie i wypija dosc duzo i zawsze na spacery zabieram jej ok 100 ml napoju i ona zawsze to wypije
 
Do góry