reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie chce butli - pomocy

hmm półroczniaki mają różne "Fazy". My od urodzenia na butli, ale jak tylko pękło 6 miesięcy, zero mleka w dzień, moge pomażyć zeby chociaz chlipnął. Natomiast po kąpieli jak najbardziej. U Ciebie inny problem. Moze spróbuj kasze dawać łyżczką przed snem, a w nocy moze mu wystarczy picie, jak niektórym dzieciom. A czy twoje mleczko z butli pije? Moze to kwestia smaku kaszki ?
 
reklama
Właśnie problem polega na tym, że moje mleko tylko z cyca pije i nie ssie smoka ...
Ewidentnie nie pasuje mu smoczek na butli bo nie chce nic z butli od razu wypluwa smoczek i urządza sceny ...
Od wczoraj zaczął urządzać sceny przy łyżeczce .. a pięknie jadł ... tyle że to to chyba kwestia zębów ... bo bardzo nam od wczoraj rosną ...
 
Bardzo dziękuję za rady !
Zmieniłam smoczek ... z silikonowego na kauczukowy i mały zaczął ssać !!!

Dzięki jeszcze raz .. ale ulga !!
 
wiesz możliwe ze dziąsełka go bolą i taki jest efekt nie wiem czy urzywasz jakiegoś zelu na złagodzenie ząbkowania np colgel lub jak ja bobodent
 
Dentinox-u używamy :)

Dziewczyny .. słuchajcie co zrobić jak mały nie chce mleka modyfikowanego ...:(
Herbatkę, soczek .. wypije ale mleka za nic na świecie ... :(

Jakie mleko najchęniej jadają Wasze dzieciaczki ? (oprócz mamusiowego :-D oczywiście ):laugh2:
 
ja chciałam podsunąć pomysł, nie tyle jeśli chodzi o butelke...bo z moja mała tez miałam problem picia w nocy, co było dla mnie męczące zwłaszcza że ona śpi w swoim pokoju i musialam wstawać i łazić! zmienialismy się z tatą matyldy, bo potrafiła sie trzy cztery razy obudzić Wydawało mi się że w dzień je wystarczająco dużo aby przespać nocke! Więc załatwiliśmy to tak, że do małej zaczoł chodzic tylko tata i dawał jej smoka bez zadnej butelki, ani mojego cyca...i co sie okazało mała zaczela budzić sie coraz mniej, a po paru dniach przespała juz cała noc :)
matylda ma 7 miesięcy...a na noc przed snem daje jej kaszte taka do jedzenia..
 
czesc moj syn tez nie ciagnie ano butli ani smoczka a chcialabym przespac jakas noc,niestety nie da rady.jestem na etapie odstawiania i cos czuje ze jeszcze dlugo w nocy bede karmic:cool:.ale to jest moj blad,bo jak byl maly to mu nie dawalam butli a smoka malo i teraz nie umie:no:
taki los mamus karmiacych.pzdr
 
No to mamy przerąbane ... :(

Gumowa Kaczuszko ... ja bym chętnie podała mu kaszę wieczorem ale nie mam jak ... z łyżeczki wieczorem nie da rady - zmęczony ...
a właśnie butli nie chce ...
:-(
 
reklama
Moja córcia nie weźmie do pysia żadnego smoka, więc my tylko na cycu i łyżeczce od początku. Wieczorem też bym jej nie nakarmiła inaczej jak tylko w czasie kąpieli. Może to nie jest bardzo wychowawcze, ale skuteczne. Ona sie lubi kąpac, a my w tym czasie łyżeczką dajemy jej kaszkę. A ponieważ jest uczulona na białako, wiec wcina SINLAC na wodzie. Pycha!!!!
 
Do góry