reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce jeść mleka.

MartaJG

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Grudzień 2010
Postów
39
Witam,
moja córka od 3 tygodnia życia jest na mleku modyfikowanym, po skończonym 4 miesiacu zgodnie ze schematem żywienia niemowląt zaczęłam wprowadzać jej do diety nowe produkty - marchewkę, marchewkę z ziemniakiem, jabłko. Od tego czasu mniej chętnie jadła mleko. Od kilku dni w dzień nie je go wcale. Płacze na sam widok butelki, np. dzisiaj zjadła o 4 rano i do 13 nic... dałam jej słoiczek, zjadła chętnie cały. Za to nadrabia w nocy - zjada butlę do dna. Przybiera ładnie na wadze - ma 8200 g i 70 cm. Co robić? Odstawić produkty niemleczne? Zmienić rodzaj mleka? Czy przeczekać nie robiąc nic - może to chwilowy kaprys?
 
reklama
Podstawą diety półrocznego dziecka jest mleko, nie może Pani, mimo że dziecko polubiło posiłki dodatkowe, pozwolić aby w dzień nie jadło mleka tylko deserki czy zupki. Najważniejsze jest przyjęcie pewnego schematu, który uczy się dziecko.Schemat mówi o której godzinie i jaki posiłek zostanie podany. Po opracowaniu takiego planu należy go wprowadzić w życie i nie zmieniać ani pór ani rodzajów posiłków. tzn. jeśli maluch je o 8.00 mleko to nie podawać kaszki i odwrotnie. Dzieci lubią harmonię i przewidywalność, w momencie wprowadzania nowości ta harmonia zostaje zachwiana i dziecko musi się przyzwyczaić do nowy zasad, czyli pór i rodzajów posiłków.
 
Do góry