reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce nic jeść

Dołączył(a)
11 Czerwiec 2021
Postów
1
Witam,
Moja córeczka od około 5 msc karmiona jest tylko mm przez problemy laktacyjne
Po ukończeniu 6 msc i przy pojawieniu sie pierwszego zęba dziecko nie chce jeść, zaciska usta i język podnosi do góry dopiero przy doprowadzeniu dziecka do płaczu zaczyna ssać i pić
Próbowaliśmy nie dawać na siłe i czekać aż sama poprosi o jedzenie lecz tego nie robi czy mija 4 godziny czy nie je cala noc to wraz jak zobaczy butelke to zaciska usta
Jeszcze przy kolejnych zębach pojawiła się biegunka pediatra powiedziała że to normalne (oczywiscie dajemy jej elektrolity tez z problemami) i żeby ciągle proponować mleko by sie nie odwodniła lecz musimy ja zmuszac przez płacz
Przez biegunka probowalismy dawac jej warzywa i tez niechetnie
Macie może jakąś rade??
Ps
Smoczka ciągnie normalnie i chętnie
Niewytrzymujemy psychicznie
 
reklama
Pamiętam że moja nie lubiła mleka kolejnego, swoją drogą było ohydne dla mnie a co dopiero dla niej.. Może spróbujcie zmienić mleko,dosypujcie kaszkę ryżową smakową do mleka lub kupcie kaszkę mleczno-ryżową. Na początku spróbujcie dać z palca niech posmakuje. A kaszki dałabym z nabierke,bo przecież możecie już wprowadzać śmiało inne produkty :)
 
Rozumiem wyczerpanie psychiczne i współczuję bardzo.
Może spróbujcie podawać mleko łyżeczką? Lub wypróbujcie innego? Powoli wprowadzajcie inne produkty?

Tak od siebie, pojenie, karmienie na siłę nie jest dobre, bo pogłębia problem, przez co później dziecko może nabawić się awersji do jedzenia.
Jeśli to przez zęby, to wkrótce przejdzie, jeśli nie, to wierccie dziurę w brzuchu lekarzom, by przebadali córeczkę. Ale nigdy, przenigdy nie zgadzajcie się na pojenie/karmienie na siłę...

Mój synek, jak był chory, prawie nie jadł i nie pił, odwodnił się, trafiliśmy do szpitala. Przez 3 dni był na kroplówkach, bo całkowicie odmówił picia i jedzenia. Jedyną rzeczą, którą podawałam mu na siłę, był antybiotyk (niestety w formie doustnej), bo inaczej by nie wyzdrowiał. Gdy poczuł się lepiej, apetyt mu wrócił. Płakałam razem z nim, serce mi pękało i odchodziłam od zmysłów, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, by na siłę go poić. Wiem, jakie jest to trudne. U mnie to był tydzień wyjęty z życiorysu, ale suma summarum dzięki temu, że trafiliśmy do szpitala, szybko go zdiagnozowali i antybiotyk dostał w ostatniej chwili, bo groziło już sepsą.

Szukajcie przyczyny nagłej odmowy jedzenia, bo tuszowanie pojeniem na siłę, tylko może ją zamaskować. Trzymam mocno za Was kciuki✊✊✊
 
Dla mnie na tyle silna biegunka, że trzeba elektrolitów, to chyba jednak nie tylko zęby.

Przepraszam, ale będę brutalna. Jesteście wyczerpani psychicznie, mimo że jesteście dorośli. Co ma powiedzieć dziecko, któremu na siłę wciska się jedzenie? To nie lek, nie mycie zębów, że czasami trzeba zacisnąć zęby i postawić na swoim. To jedzenie, z którym relacja zostanie jej na całe życie. Wydaje mi się, że w tej chwili kluczem jest ewentualna diagnoza i pomoc, żeby złamać powiązanie jedzenie- coś okropnego+ból+ strach. Musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań: kiedy pojawiła się awersja? Co ją nasila? Czy może problemem nie są zęby, ale np. nietolerancja mm? Czy w buzi nie ma aft? Czy i jak rozszerzacie dietę? Jak reaguje? Czy może warto wprowadzić kubek / bidon ze słomką? Co spowodowało odejście od kp? Czy może wtedy już były jakieś problemy ( wędzidełko? napięcie?). Strzelam na ślepo, ale może znajdzie w tym jakiś trop.

Dalsze działania typu na siłę tylko pogłębią problem. Bo to żadne rozwiązanie. Mój syn po urodzeniu odrzucił pierś ( histeria z karmienia na karmienie narastała) . Przez miesiąc byłam mamą kpi, ale nie przystawialam na siłę. Wbrew zaleceniom. 22 miesiące mlecznej drogi.
 
Niemowletom zaleca nie elektrolity bo bardzo latwo sie odwadniaja, a faktycznie przy zabkowaniu biegunki bywaja czesto. Ja zrozumialam, ze problem zaczal sie przy zabkowaniu , nie przy zmianie mleka. Moze faktycznie kilka czynnikow sie zbieglo. Gdyby biegunka byla bardzo silna to pediatra nie nazwalby normalna i zlecil szpital.
Czasem faktycznie kilka problemow razem sie zbiegnie . Afty czy zaczerwienione gardlo pediatra by zauwazyl skoro badal 🤔
 
Niemowletom zaleca nie elektrolity bo bardzo latwo sie odwadniaja, a faktycznie przy zabkowaniu biegunki bywaja czesto. Ja zrozumialam, ze problem zaczal sie przy zabkowaniu , nie przy zmianie mleka. Moze faktycznie kilka czynnikow sie zbieglo. Gdyby biegunka byla bardzo silna to pediatra nie nazwalby normalna i zlecil szpital.
Czasem faktycznie kilka problemow razem sie zbiegnie . Afty czy zaczerwienione gardlo pediatra by zauwazyl skoro badal 🤔
Wiele zwala się na ząbkowanie, a nasz dentysta twierdzi, że nie do końca jest to prawda.
 
reklama
u nas przy wybrzydzaniu na warzywa, pomogły liofilizowane 2g saszetki warzywnych Różdżek Smaku np. szpinak, burak, fajny kolor i delikatnie czuć smak, więc jest łagodne przejście i przyzwyczajanie powoli
 
reklama
Do góry