reklama

Nie chcem jeść!!!!!!!!!

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Majcia1702, 27 Listopad 2008.

1. Majcia1702

Majcia1702 Zaciekawiona BB

Witam
    Mamy problem z nasza niespelna 3 letnia coreczka. Od jakiegos czasu w ogole nie chce jest sniadan obiadow i kolacji. Najlepiej to 3 razy dziennie mleko jakas sucha bulka i chipsy. Tego ostatniego unikam jak ognia i slodycz juz do minimum ograniczylismy a mala nadal nie jje. Słyszalam ze to taki wiek 2.5-3 latka ze dzieci nie chca jesc. Nic im nie smakuje brzydko pachnie lub nieladnie wyglada.

Poradzcie cos. Czy wasze dzieci tez taka maja czy moze juz to przeszly??

2. ania_77

ania_77 Mama Marcinka i Julki

Marcinek też nie je rewelacyjnie. Generalnie jak był młodszy miał znacznie szersze i bardziej urozmaicone menu niż teraz. Wybór posiłków zawęża się niebiezpiecznie i jeszcze trochę a nie będę wiedziała co mu podać. Generalnie jednak odkąd poszedł do przedszkola apetyt stopniowo mu rośnie. Co prawda w przedszkolu nie je wszystkiego, chodzi z własną kanapką na czas obiadu ale coraz częściej nie jest potrzebna bo okazuje się, że jednak zjada choć trochę obiadku. Podawałam mu też Apetizer i zauważyłam znaczny wzrost apetytu. Jednak Marcin nie mógł go za długo przyjmować bo miał po nim problemy z żołądkiem. Teraz np. na kolację zjada dwa duże kwałki chleba z serem i a potem jeszcze kaszkę. Jestem pełna podziwu ale nie chwalę dnia przed zachodem słońca. Bo u nas jest tak że miesiąc je ładnie (ale to co lubi) a potem siłą go nie zaciągniesz do jedzenia. Taki wiek że maluszki testują to co lubią - ja już się pogodzilam z jego stylem jedzenia i żyje nam się łatwiej. Dbam o urozmaicenie na tyle na ile to możliwe. Nie martw się na zapas, napewno się zmieni. Nie zmuszaj córki do jedzenia bo będzie jeszcze gorzej. Napiszę Ci co mój synek jada: zupę pomidorową z makaronem, ziemniaczki (ale tylko lekko podsmażone), kotlecik mielony i z piersi kurczaka, do tego buraczki, pierożki leniwe na słodko, omlet z truskawkami. To jest menu obiadowe. Musisz przyznać że skromne. Ale zjada kanapki z szynką, serem, twarożkiem, lubi jabłka.
    Życzę Ci dużo cierpliwości. Dasz radę przetrwać ten etap.

3. reklama
  4. sara2006

sara2006 Zaciekawiona BB

moja córka tez nie chce jeść ale ona ma problem z zaparciami i apetizer nam nie pomagał.
    teraz mamy skierowanie do gastrologa.

5. aniatimo

aniatimo Początkująca w BB

A ja mam sposob na moja mala.Nie chce jesc,to nie dostaje...Nie zje obiadku,dostanie dopiero kolacje!
    I od poczatku tak postepowalam.Teraz,wierzcie mi,rzadko zdaza sie zeby nie jadla,chyba ze naprawde nie ma ochoty.

Ale przychodzi taki czas u dziecka,ze poprostu nie chce jesc i koniec...Najlepiej przeczekac :tak:Predzej,czy pozniej to minie;-)

6. beata1980

beata1980 Sierp 2007 czerw 2009

Moja Viki tez je tyle co kot naplakal,najchetniej caly dzien pila by tylko mleko,jest tak moze od 3 m,nigdy nie jadla za dobrze ale bywalo duzo lepiej,na obiad doslownie pare lyzek zupy lub cos z drugiego dania a sniadanie lub kolacja to najczesciej pare lyzek kaszki lub pare kawaleczkow chlebka z serem..Staram sie ciagle gotowac cos innego ale ona nie chce nawet sprobowac,ograniczylam jej soki a przekaske to dostaje ze dwa razy w tygodniu najchetniej zelki bo ciastek ani czekoladek nie lubi...Lekarz mowi ze taka jej uroda i poki rozwija sie w miare normalnie nie ma sie co martwic no ale jak tu sie nie martwic?

7. sara2006

sara2006 Zaciekawiona BB

A nie ma problemu z kupami a nie spada na wadze ????

8. Majcia1702

Majcia1702 Zaciekawiona BB

U mojej Majki kupki sa rozne ( raz rozwolnienie a raz zatwardzenie) to zalezy od tego co zje. Ale wydaje mi sie ze ciut schudla:( niedlugo mamy wizyte kontrolna to przy okazji zapytam o te jedzonko

9. piernikstary

piernikstary Początkująca w BB

Polecam Apetizer. Zapewnia prawidłowy przebieg procesów trawiennych, przyswajanie pokarmów oraz zwiększają łaknienie, zwłaszcza u małych dzieci. APETIZER * 100 ml
    Składniki preparatu likwidują wzdęcia oraz zapewniają prawidłową perystaltykę jelit. 1_540501792ca3.jpg

10. reklama

Poleć forum