reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie widać zarodka 7/8 tc

Dołączył(a)
2 Wrzesień 2014
Postów
14
Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 12 lipca, mam regularne cykle 30-31 dni. W dniu spodziewanej miesiączki (12 sierpnia) zrobiłam dwa testy apteczne, wynik pozytywny, chociaż ta druga kreska mniej różowa, ale bez wątpliwości widoczna. Dzień poźniej zrobiłam hcg z krwi, wynik 298. Kilka dni później znowu test apteczny - druga krecha już jak wół. Dzisiaj byłam u lekarza, wg jej obliczeń to 7 tc. Od razu miałam robione usg transpochwowe, jednak nie było widać na nim zarodka, tylko sam pęcherzyk ciążowy. Wg lekarza, który wykonywał badanie, wielkość pęcherzyka odpowiada 5,5-tygodniowej ciąży. Jak to możliwe, skoro to podobno 7 tydzień? Czy możliwe, żeby jeszcze nie było widać zarodka? Ginekolog powiedziała mi, że być może to wczesna ciąża i że trzeba powtórzyć badanie za tydzień. Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Bo ja już oczywiście mam w głowie same czarne scenariusze. Proszę o pomoc.
 
reklama
Pati enya chyba najlepiej opisała cała sytuację.
Sprzęt USG mamy różnej klasy i nie koniecznie każdy lekarz zarodek przyuważy na początku ciąży.
Proponuję zrobić betę dla spokoju ducha, jeśli przyrasta prawidłowo, to nie masz co się martwić.
A cykle jak to cykle, nawet gdy są regularne może zdarzyć się małe przesunięcie terminu owulacji.
Także czekaj spokojnie, wierzę że wszystko jest w porządku.
I gratuluję ciąży :wink:
 
reklama
Dziękuję Wam dziewczyny za te odpowiedzi, od razu stres ze mnie zszedł :) teraz spokojnie poczekam do 10.09 na kolejne usg :)

byłam na usg kilka tygodni temu (6 tc) i tez byl tylko pęcherzyk. Kolejne USG mam dzień przed Tobą (09.09) i też czekam z niecierpliwością :) to będzie już koniec 9 tygodnia więc liczę na serducho :) pozdrawiam serdecznie
 
Niestety, chyba moja pierwsze doświadczenie oczekiwania na dzidzię skończy sie tragicznie. Byłam dzisiaj na usg. przez tydzień pęcherzyk urósł z 83mm do 107mm. Zarodka oczywiście brak. Jeżeli za tydzień sytuacja się nie zmieni to prawdopodobnie zostanę skierowana na zabieg czyszczenia macicy. Nawet nie wiem, co jest tego przyczyną. Hormony? Moje zaniedbanie? Nie wiem...
 
Patrycja ja miałam puste jajo i zabieg w październiku 2013, wszyscy lekarze z którymi rozmawialam na temat przyczyny mówili że tego nie określa i że często sie tak zdarza.
Mimo wszystko może u Ciebie jednak będzie dobrze, proponuje moze u innego gin zrobic usg, chociaż w szpitalu przed zabiegiem 2 lekarzy musi stwierdzić puste jajo żeby zabieg mógł zostać wykonany.
 
reklama
Do góry