reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niechęć do jedzenia

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
Pisałam już raz na temat mojej córki, które nie chce jeść ale chciałabym odświeżyć temat. Córka skończyła rok. Nie je nic poza mlekiem. Od piątego miesiąca jest karmiona Bebilon Pepti. Od stycznia mleko jest zagęszczane Babilon Nutriton. Kiedy zaczęliśmy zagęszczać zaczęła coś jeść łyżeczką ale po miesiącu się zablokowała i od marca do tej pory nic nie je, nawet jak daję jej w kawałkach do rączki, nie zje nawet kukurydzianej chrupki. Waży obecnie 7,600 (masa urodzeniowa 2990). Pediatra nie wie co mi poradzić, gastrolog stwierdził że nie da się jej diagnozować bo nic nie je... wysłał nas do dietetyczki, która zaleciła zmniejszenie porcji i dodawanie do mleka kaszek ale jak córka tylko coś wyczuje w mleku to nie zje. Gastrolog zalecił podawanie Infatrini ale córka tego nie zje, próbuję jej dodawać po trochę do mleka, jak jest 10-20 ml to zje ale 30 ml już nie zje. Terapeuta integracji sensorycznej nie stwierdził nieprawidłowości. Dodam że córka ma alergię na bmk. Stolce w zasadzie cały czas luźne a czasem bardzo wodniste, czasem widać że się męczy żeby zrobic kupke, zwłaszcza jak uda się ze coś zje (nawet po jednej łyzeczke zupki). Gdzie jeszcze szukać pomocy?
 
reklama
A tym razem trzeba było dodać 3 posty ;p

To, że nie je nic oprócz mleka, to jeszcze nie jest duży powód do zmartwienia. Podstawą żywienia dzieci do 1 r.ż jest mleko. Natomiast jego ilości są już niepokojące (a i waga córeczki jest dość niska).
Nie pisałaś w poście, więc zapytam czy badałaś krew - morfologia + elektrolity + żelazo?
 
Bylas u alergologa? U nas bebilon pepti sie nie sprawdzil, dopiero na Nutramigenie kupki zrobily sie ladne i wtedy tez zaczelam rozszerzac diete. Wczesniej tez mielismy klopoty z jedzeniem bo corke "bolalo"
 
A tym razem trzeba było dodać 3 posty ;p

To, że nie je nic oprócz mleka, to jeszcze nie jest duży powód do zmartwienia. Podstawą żywienia dzieci do 1 r.ż jest mleko. Natomiast jego ilości są już niepokojące (a i waga córeczki jest dość niska).
Nie pisałaś w poście, więc zapytam czy badałaś krew - morfologia + elektrolity + żelazo?
Oczywiście badałam z resztą jesteśmy pod okiem hematologa. Co do ilości mmlekato chyna Pani źle rozumiała. Je porcje w granicach 120-150 ml ale do mleka dodaje 10-20 ml tego cp zalecił mi gastrolog a jak dodam 30 to juz noe nnoie zje. Zdaje sobie sprawe ze malo wazy ale nic z tym sama nie zrobie a lekarze nie potrafia mi pomoc
 
Bylas u alergologa? U nas bebilon pepti sie nie sprawdzil, dopiero na Nutramigenie kupki zrobily sie ladne i wtedy tez zaczelam rozszerzac diete. Wczesniej tez mielismy klopoty z jedzeniem bo corke "bolalo"
Bylam nawet u dwóch. Jeden wlasnie powiedział ze to moze być kwestia źle dobranego mleka i zalecił zmiane na neocate ale córka tego nie zje
 
Moja Nutramigeni nie chciala za nic w swiecie! Plakalam z rozpaczy. Zaczela jesc dopiero jak nie podałam jej mleka az sie upomniala z glodu (tzn plakala). Teraz wypija po 200-230 ml
Moze warto sprobowac?
Alergolog zabronila nam rozszerzania diety dopoki nie dopasujemy mleka
 
Ostatnia edycja:
Moja Nutramigeni nie chciala za nic w swiecie! Plakalam z rozpaczy. Zaczela jesc dopiero jak nie podałam jej mleka az sie upomniala z glodu (tzn plakala). Teraz wypija po 200-230 ml
Moze warto sprobowac?
Alergolog zabronila nam rozszerzania diety dopoki nie dopasujemy mleka
Dziękuję za rade. Na pewno będę próbować jeszcze w tym kierunku. Tylko kiedy będę wiedzieć że mleko jest dobrze dobrane?
 
reklama
A corka ma wzdecia?
U nas przy zmianie z pepti na nitramigen minely wzdecia, kupki zrobily się gęstsze i nie smierdzialy
 
Do góry