reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niechęć dotyku

Czasami wydaję mi się, że to jego zachowanie jest celowe, kiedy np. na coś się nie zgodzę lub ma jakąś kare, ale nie wiem czy tak mogę myśleć, prawidłowe myslenie?
 
reklama
Może mieć pani rację dzieci często wykorzystują takie sytuacje, szczególnie gdy wie, że rodzic na to zareaguje się „złamie” a dziecko postawi na swoim. Pani syn najprawdopodobniej wie, że jeżeli zrobi pani takie „widowisko” to pani zmieni swoje zdanie. Niech pani spróbuje zignorować zachowanie dziecka, niech syn zobaczy, że to co robi na panią nie działa. Kiedy zobaczy, że pani nadal zajmuje się swoimi sprawami nie patrząc nawet na syna kiedy krzyczy przestanie bawić go ta sytuacja, „skoro nie będzie miał widowni to nie będzie przedstawienia” nie należy wtedy nawet prosić go aby przestał, tylko przeczekać.
 
Pani jako rodzić musi nauczyć się rozpoznawać czy jest to prawdziwy problem czy próba wymuszenia, zna pani swoje dziecko więc to nie będzie problem. Należy pokazać dziecku, że reakcja rodzica będzie tylko wtedy kiedy dziecko zachowa się właściwie.
 
W takim razie nie wiem czy przy dobrym zachowaniu chwalić dziecko czy powinno wiedzieć , że to naturalne zachowanie i nie trzeba pochwały?
 
Należy pochwalić dziecko przy dobrym zachowaniu, wzmacniać w ten sposób pozytywne zachowania. Polecam Pani książki: „Kiedy pozwolić, kiedy zabronić” Robert J. Mackenzie. Autor omawia w książce typowe błędy popełniane przez rodziców poprzez wyznaczenie granic zbyt szerokich, zbyt wąskich oraz drugą „Niegrzeczne dzieci 9 kroków do posłuszeństwa” G. M. Kapalka ta książka jest przeznaczona dla osób mających trudności wychowawcze z dziećmi na każdym etapie rozwoju.
 
Do góry