reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle nie chce samo jeść

reklama
Ja ją karmie łyżeczka. Ona nie chce brać sama do ręki. Próbowałam kawałki dawać bezpośrednio do reki, ale rowniez - tak jak wcześniej pisałam - rozkładałam np banana w kawałkach na stoliczku żeby sama sięgała to owszem sięgnęła i się bawiła, ale nie próbowała włożyć do buzi.

Dokładnie jakbym o mojej córce czytała 😉 dopiero teraz kilka dni przed 11 miesiącem zaczyna sama sobie pakować jedzenie do buzi i ma z tego frajdę. Wcześniej nic, jedzenie to była zabawa do zrzucania bądź wcierania we wszystko. Ja wyszłam z założenia, że nie jest gotowa, codziennie miała możliwość ćwiczyć ale nie była tym zainteresowana, więc ją karmilam łyżeczką albo palcami, żeby jej pokazać, że tak można. Sama przy niej też często jadłam palcami. I najpierw ona miała odruch, żeby mnie karmić (brała jedzenie do ręki i pakowała mi do buzi) a teraz sama sobie wkłada ale tylko to na co ma ochotę, więc myślę że jesteśmy gotowi żeby przejść na blw. I moja córka podobnie jak twoja nie miała odruchu brania rzeczy do buzi, gryzak był ciekawszy do obejrzenia niż gryzienia. Dopiero teraz zaczyna korzystać z gryzakow, ale jej zęby zaczęły późno wychodzić. Pierwszy kilka dni po skończonym 8 miesiącu, a teraz czekamy na trzeciego zęba.
 
Ja bym jeszcze ewentualnie przeszła się do specjalisty - może neurologopeda pomoże. Niektóre dzieci mają nadwrażliwe buzie i po prostu miękkie rzeczy ich nie drażnią, a kawałki dają za dużo odczuć. To można małymi krokami wypracować, ale nie znam się na tyle żeby pomóc, a są od tego fachowcy. Poczytaj sobie o tym, może akurat u Was się sprawdzi :)
 
Do góry