reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidłowy obraz USG (wady płodu)

Lekarze w Prokocomiu mówili że oski ma za dużo wad które się z sobą łączą o to musi być wadliwy gen
. A badań robili nam naprawdę multum
 
reklama
Lekarze w Prokocomiu mówili że oski ma za dużo wad które się z sobą łączą o to musi być wadliwy gen
. A badań robili nam naprawdę multum
Rozumiem. I wcale się nie dziwię, że chcesz wszystko przebadać jak tylko się da... Trzymam kciuki za to, że to badanie da Wam jakąś odpowiedź i w końcu coś będziecie wiedzieć. I mam nadzieję, że nie wykluczy to posiadania przez Was kolejnych dzieci. A Oski będzie nad Wami wszystkimi czuwał. :)
 
Rozumiem. I wcale się nie dziwię, że chcesz wszystko przebadać jak tylko się da... Trzymam kciuki za to, że to badanie da Wam jakąś odpowiedź i w końcu coś będziecie wiedzieć. I mam nadzieję, że nie wykluczy to posiadania przez Was kolejnych dzieci. A Oski będzie nad Wami wszystkimi czuwał. :)
Dziękuję bardzo :) nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała żebym mogła zajść w ciążę 😞 to takie nie sprawiedliwe to wszystko.. Te wady.. Te choroby..
 
Wróciłam godzine temu od genetyka, bo dzisiaj był dopiero wynik, jest nieprawidłowy kariotyp żeński, nieprawidlowosi nieznanego pochodzenia na chromosomie 7, mam opinie genetyka, wieczorem wizyte u ginekologa po skierowanie do szpitala :( moja historia niestety nie ma dobrego zakończenia, mam nadzieje ze w przyszlosci sie uda, tymbardziej ze 33 lata w tym roku
 
Jejku wspolczuje, mam nadzieje ze szybko skieruja do szpitala i wszystko sie skonczy. Wypytaj genetyka co moze byc powodem takiej zmiany w chromosomie i czy to dziedziczne czy powstaje de novo, zeby pozniej nie bylo drugi raz takiej sytuacji :( szkoda ze takie ciaze sie utrzymuja, latwiej jakby samemu byly poraniane, jestes pewna ze plod jest nadal zywy? To pewnie rzadka zmiana genetyczna. Az sie teraz boje czego mi nie wykryli bo w nifty nawet az takiech szczegolowych badan nie robia, tylko na te podstawowe trisomie :/
Dawaj znac, czy dostalas sie do szpitala i czy nie robili problemow, zycze duzo sily i zeby wszystko poszlo szybko i bezbolesnie! Trzymaj sie <3
 
Mam juz skierowanie na kariotypy na nfz, bedziemy robić z mężem jak juz bedzie po wszystkim, chcemy wiedziec czy to przypadek czy gdzies w nas sa nieprawidlowosci.
Ze szpitalem nie powinno byc problemu, bo o tym juz wczesniej rozmawialam zmmoja ginekolog, ona pracuje na patologii ciazy i do siebie do szpitala bedzie kierowac, jestem w kontakcie z inna dziewczyna z forum ktora juz ma ten szpital za soba.
Ja zycze Tobie zeby wszystko bylo w porzadku, żeby kolejne badania wychodzily prawidlowo i żebyś cieszyla sie za kilka miesiecy zdrowym dzidziusiem, bedzie dobrze :)
My bedziemy dalej walczyc, nie poddam sie
 
Jejku wspolczuje, mam nadzieje ze szybko skieruja do szpitala i wszystko sie skonczy. Wypytaj genetyka co moze byc powodem takiej zmiany w chromosomie i czy to dziedziczne czy powstaje de novo, zeby pozniej nie bylo drugi raz takiej sytuacji :( szkoda ze takie ciaze sie utrzymuja, latwiej jakby samemu byly poraniane, jestes pewna ze plod jest nadal zywy? To pewnie rzadka zmiana genetyczna. Az sie teraz boje czego mi nie wykryli bo w nifty nawet az takiech szczegolowych badan nie robia, tylko na te podstawowe trisomie :/
Dawaj znac, czy dostalas sie do szpitala i czy nie robili problemow, zycze duzo sily i zeby wszystko poszlo szybko i bezbolesnie! Trzymaj sie <3
Nifty pro bada około 100 chorób, delecje, aneuploidia, monosomie więc całkiem sporo.
 
Wróciłam godzine temu od genetyka, bo dzisiaj był dopiero wynik, jest nieprawidłowy kariotyp żeński, nieprawidlowosi nieznanego pochodzenia na chromosomie 7, mam opinie genetyka, wieczorem wizyte u ginekologa po skierowanie do szpitala :( moja historia niestety nie ma dobrego zakończenia, mam nadzieje ze w przyszlosci sie uda, tymbardziej ze 33 lata w tym roku
W ostateczności można podejść do in vitro z genetycznym badaniem zarodków, na innym forum jest dziewczyna, która straciła 3 ciąże na różnym etapie, najstarsza po 13tc, mają defekt i teraz próbuje właśnie tak, na ileś zarodków tylko 1czy 2 były bez wad.
 
reklama
Kociara bardzo dziekuje, mam nadzieje ze Tobie tez sie uda i ze lekarz postawi trafna diagnoze badz okaze sie, ze to po prostu przypadek. Nie wiem nic o tym dodatkowym materiale w chromosomie 7, bo to chyba cos rzadkiego ale moze lekarz bedzie mogl naprowadzic co to moglo spowodowac ze cos takiego sie tam pojawilo. I tak dobrze, ze dowiedzialas sie o tym w miare wczesnie. Ostatnio czytalam forum np. o triploidii to u niektorych jest diagnozowana w 25 - 32 tygodniu bo wczesniej niewiele widac a wydawac by sie moglo ze jak 69 chromosomow to od razu bedzie widac cos w usg :/ okazuje sie ze niekoniecznie i kobiety ciesza sie cala ciaze z tu nagle taki cios niedlugo przed porodem. Sama jestem przerazona.
Katarzyna86 wiem, nifty pro bada sporo rzeczy ale nie wszystkie np. triplpdii, mozajek czy niektorych zespolow typu zespol aperta diverta i wiele innych nie bada. U mnie na pocz. ciazy byl duzy pecherzyk zoltkowy i nie znalazlam zadnych szczesliwych historii z duzym pecherzykiem :( albo jest ich bardzo bardzo niewiele. Dlatego mimo usg ktore wyszlo ok i wynikow nifty, w dalszym ciagu jestem cala zestresowana i pewnie tak zostanie juz do konca :(
 
Do góry