reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieregularne jedzenie w ciąży

Weronikaaxx143

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2021
Postów
36
Hej. Jestem w 17tyg ciąży I od początku mam problem z regularnym jedzeniem. Gdy nie byłam w ciazy miałam prpblem z odzywianiem, często jadłam 1 posiłek dziennie lub jakieś drobne rzeczy. Teraz staram się jeść dużo jem często na sile ale niestety często słyszę komentarze że jestem za chuda na 4m ciąży, że w ogóle nie jem gdzie naprawdę wcześniej nigdy tyle nie jadlam.. faktycznie nie przytylam w ogóle ale naprawdę staram się jeść normalnie... czy takie nieregularne jedzenie załóżmy że jem 3 posiłki dziennie szkodzi dziecku?
Proszę o opinię.
 
reklama
Dziecko sobie z ciebie wyciągnie substancje odżywcze kiedy będzie chciało. To dla twojego zdrowia jedzenie powinno być w miarę regularne.
Ja w żadnej ciazy nie jadłam regularnie. A już początki w ogóle były ciężkie. Dzieciom nic nie jest.
 
Dziękuję bardzo za te odpowiedź.
Dziecko sobie z ciebie wyciągnie substancje odżywcze kiedy będzie chciało. To dla twojego zdrowia jedzenie powinno być w miarę regularne.
Ja w żadnej ciazy nie jadłam regularnie. A już początki w ogóle były ciężkie. Dzieciom nic nie jest.
Dziękuję bardzo za te odpowiedź. Czy jak jestem w 4,5 miesiącu A nie mam jeszcze brzucha i nie przytylam w ogóle czy to źle oznacza?
 
Nie wiem.
Sa osoby, którym dziecko tak się zgrabnie układa, ze do samego końca ciazy nie widać.
Czy brak brzucha w twoim przypadku jest spowodowany zgrabnym ułożeniem czy małymi rozmiarami dziecka czy innymi czynnikami tego nie wywróżę.
Jesli usg nie wykazuje nieprawidłowości to ja bym na sile problemów nie szukała.
 
Dziękuję bardzo za te odpowiedź.

Dziękuję bardzo za te odpowiedź. Czy jak jestem w 4,5 miesiącu A nie mam jeszcze brzucha i nie przytylam w ogóle czy to źle oznacza?
Ja jestem w 16 tygodniu i nie tylko nie przytyłam, a jeszcze schudłam. Najpierw schudłam prawie 3 kg, do tej pory z tych 3 kg nabrałam 1kg. Brzuch mam delikatnie większy, niż wcześniej. Ja widzę różnicę, ale moi znajomi już nie bardzo. Z dzieckiem wszystko ok, położna mówi, że kg póki co nie mam co się martwić.
 
Ja też nie tyłam w 17 tygodniu jeszcze. Mój lekarz powiedział, że tak może być. Teraz jestem w 33 tc i przytyłam 10-11 kg. Poza tym jak było wspomniane wyżej, maluch i tak wyciągnie co będzie potrzebował 😊 Grunt to zachować spokój, każde dziecko rośnie we własnym tempie :) Niby się mówi, że się powinno 5-6 posiłków, ale teoria teorią a życie życiem.

Dla mnie ważny jest jedynie ten ostatni posiłek przed snem, tzw „podkurek”. Wiem, że muszę go zjeść, bo w przeciwnym razie zawsze budzę się głodna w środku nocy, a wolę spać póki można 😆 (ketonów nie mam jakby coś). Zdarza się, że oprócz tego jem po prostu 3 posiłki standardowo. Jak jestem bardziej głodna to podwieczorek. I chyba ok, mój dzieciaczek - 85 percentyl (nie mam cukrzycy), a ja też nie głoduję (wręcz przeciwnie). Przed ciążą jadłam dokładnie tak samo, ale bez „podkurka”.

Osobiście uważam, że warto uczynić te 3 posiłki regularnymi, może ułatwi to sytuację ☺️
 
reklama
Edit: Znowu się przyłapałam na komentowaniu wątków po czasie! Wybaczcie. Nie mam pojęcia czy można było usunąć po prostu odpowiedź, ale widziałam, że można edytować.
 
Do góry