reklama

Niewygodne ułożenie maleńśtwa

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Aphte, 13 Listopad 2014.

1. Aphte

Aphte Początkująca w BB

Witam, jestem w 33 tc, wszystko przebiega jak należy i w sumie do 32 tc nawet żadne ciążowe dolegliwości mi nie dokuczały, ale kilka dni temu Mały obrócił się w moim brzuchu w poprzek (wcześniej siedział z głową w dół) jest to zarówno widoczne, jak i odczuwalne. Zasadniczy problem w tym, że mój synek jest już na tym etapie bardzo duży (po dużych rodzicach, to nic dziwnego :p) i takie ułożenie bardzo utrudnia mi poruszanie się, a czasem nawet sprawia ból. I tu pojawia się moje pytanie, jest na to jakaś rada? Może ginekolog jest w stanie jakoś obrócić maluszka? Proszę o pomoc, bo obecnie najprostsze codzienne czynności są da mnie problemem.

2. Cyntia85

Cyntia85 Moderator

Są ćwiczenia, które mają pomóc dziecku się odwrócić. Podpytaj lekarza póki dziecko nie jest jeszcze większe.
    Można odwrócić dziecko przez brzuch, ale w Polsce tego raczej się nie robi. To niebezpieczny manewr.

3. reklama
  4. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

I jak sobie poradziłaś? Dzidziuś się obrócił tak jak powinien czy potrzebny był lekarz?

5. Aphte

Aphte Początkująca w BB

Byłam u lekarza i pani doktor doradziła mi żeby spróbować ciepłych kąpieli, żeby zamiast brać prysznic, napuścić sobie wody do wanny i trochę sobie w niej poleżeć :) no i udało się, co prawda nie od razu, ale młody się obrócił i teraz już prawidłowo, głową w dół siedzi :)

Poleć forum