reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewygodne ułożenie maleńśtwa

Dołączył(a)
25 Sierpień 2014
Postów
3
Miasto
Gdańsk
Witam, jestem w 33 tc, wszystko przebiega jak należy i w sumie do 32 tc nawet żadne ciążowe dolegliwości mi nie dokuczały, ale kilka dni temu Mały obrócił się w moim brzuchu w poprzek (wcześniej siedział z głową w dół) jest to zarówno widoczne, jak i odczuwalne. Zasadniczy problem w tym, że mój synek jest już na tym etapie bardzo duży (po dużych rodzicach, to nic dziwnego :p) i takie ułożenie bardzo utrudnia mi poruszanie się, a czasem nawet sprawia ból. I tu pojawia się moje pytanie, jest na to jakaś rada? Może ginekolog jest w stanie jakoś obrócić maluszka? Proszę o pomoc, bo obecnie najprostsze codzienne czynności są da mnie problemem.
 
reklama
Są ćwiczenia, które mają pomóc dziecku się odwrócić. Podpytaj lekarza póki dziecko nie jest jeszcze większe.
Można odwrócić dziecko przez brzuch, ale w Polsce tego raczej się nie robi. To niebezpieczny manewr.
 
Byłam u lekarza i pani doktor doradziła mi żeby spróbować ciepłych kąpieli, żeby zamiast brać prysznic, napuścić sobie wody do wanny i trochę sobie w niej poleżeć :) no i udało się, co prawda nie od razu, ale młody się obrócił i teraz już prawidłowo, głową w dół siedzi :)
 
Do góry