reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Niezbyt dobry wynik analizy moczu a kontakt z lekarzem prowadzącym

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez oczekujaca_mama, 4 Grudzień 2014.

 1. oczekujaca_mama

  oczekujaca_mama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej,

  Witam serdecznie wszystkie Mamy! Właśnie kończę 9 tydzień pierwszej ciąży. Wczoraj zrobiłam ogólną analizę moczu z osadem (jedno z badań zleconych przez lekarza prowadzącego) i wynik niestety mnie zaniepokoił. :( Najbliższą wizytę u swojego lekarza mam dopiero 15 grudnia (wcześniej nie mogę się tam udać ze względów finansowych, wizyta kosztuje ponad 100 zł, a w ciągu ostatnich 3 tygodni byłam już dwa razy). Zastanawiam się, czy sytuacja jest na tyle nagląca, by kontaktować się z lekarzem telefonicznie, ale może na początku umieszczę swoje wyniki:

  Mocz analiza ogólna
  Przejrzystość - przejrzysty
  Barwa - żółty
  Glukoza - ujemny
  Białko - ujemny
  Bilirubina - ujemny
  pH - 7 (w normie)
  Ciężar właściwy - 1015 (w normie)
  Leukocyty - ujemny
  Erytrocyty - ujemny
  Azotyny - ujemny
  Ketony - 5,00 mg/dl (trochę za dużo)
  Kwas askorbinowy - ujemny
  Urobilinogen - 0,20 (w normie)

  OSAD MOCZU
  Nabłonki płaskie - pojedyncze wpw
  Leukocyty - 1-2
  Erytrocyty - 0-1
  Pasma śluzu - dość liczne
  Flora bakteryjna - dość liczne


  Niepokoi mnie zwłaszcza flora bakteryjna. :( Nie wiem, czy sytuacja jest na tyle nagląca, żeby dzwonić do lekarza prowadzącego. Co prawda na pieczątce w karcie ciąży jest podany numer telefonu komórkowego, ale lekarz nic nie mówił o możliwości dzwonienia do niego. :( A nie chciałabym zawracać mu głowy, jeśli sprawa jest błaha... Może powinnam po prostu samodzielnie się zakwaszać (kefiry, witamina c, sok z żurawiny) i dopiero 15 grudnia pójść na wizytę? Z drugiej strony boję się przechodzonej infekcji. :( Objawów co prawa nie mam praktycznie żadnych, ale są i infekcje bezobjawowe, również niebezpieczne... Czy telefon do lekarza w takiej sprawie nie byłby przesadą? Bez jego opinii wolałabym nie brać nawet leków bez recepty...

  Będę Wam wdzięczna za wszelkie rady i sugestie!
   
 2. Paulina12

  Paulina12 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zadzwon do lekarza. Forum to nie ginekolog. A skoro jest numer tel to ja bym zadzwonila, nie bez powodu placisz za wizyty.
   
 3. reklama
 4. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  11
  Wyniki bez tragedii. Polecam odstawić cukier i dużo pić, szczególnie wodę i niesłodzony sok z żurawiny, np. Żuravital :-) Jak się bardzo obawiasz tych bakterii to zrób posiew moczu.
   
 5. iiizis

  iiizis Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  też nie wydaje mi się, że jest bardzo źle. lekarz oceni, ale leukocytów wcale tak dużo nie ma, trochę bakterii i pasma śluzu niepokoją - trzeba oczyścić. też polecam preparaty żurawinowe i pij bardzo dużo i staraj się jak najczęściej załatwiać - nawet co pół godziny, zeby wypłukiwać bakterie. ja jeszcze polecam generalnie podmywanie się płynem o niskim pH (może być lacibios femina pregna - w ciąży super) lub chociaż przemywanie cewki chusteczkami też z kwasem mlekowym.
   

Poleć forum