reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta HCG i plamienia

IZAbela000

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Luty 2023
Postów
16
Dziewczyny, dajcie mi chociaż trochę nadziei, bo odchodzę od zmysłów.
Niski przyrost beta HCG
26.01 - 313
1.02 - 873
3.02 - 1113
Od 30.01 plamienia. Ginekolog powiedział, że to z przeciążenia. Dużo i ciężko pracowałam. Na dwóch USG są małe pęcherzyki. Kolejne USG 8.02.
Biorę duphaston 3x dziennie. Do tego nospa. Plamienia lekko różowe i to raz dziennie na papierze.
Ostatnia miesiączka 20.12.


Strasznie się boje, że coś będzie nie tak.
To druga ciąża. Pierwsza z komplikacjami (wynicowanie macicy).

Proszę powiedzcie, że wszystko będzie ok, bo oszaleje do środy. W głowie najgorsze scenariusze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A jak długie masz cykle? Wg mnie drugi przyrost jest za niski, ale mogę się mylić.

Niestety, żadna z nas nie jest wróżką i jedynie mogę za Ciebie trzymać kciuki ❤️
 
Dziewczyny, dajcie mi chociaż trochę nadziei, bo odchodzę od zmysłów.
Niski przyrost beta HCG
1.02 - 313
3.02 - 873
5.02 - 1113
Od 30.01 plamienia. Ginekolog powiedział, że to z przeciążenia. Dużo i ciężko pracowałam. Na dwóch USG są małe pęcherzyki. Kolejne USG 8.02.
Biorę duphaston 3x dziennie. Do tego nospa. Plamienia lekko różowe i to raz dziennie na papierze.
Ostatnia miesiączka 20.12.


Strasznie się boje, że coś będzie nie tak.
To druga ciąża. Pierwsza z komplikacjami (wynicowanie macicy).

Proszę powiedzcie, że wszystko będzie ok, bo oszaleje do środy. W głowie najgorsze scenariusze.
Masz za niski ten drugi przyrost. Niecałe 30%, a powinno być minimum 66%. Nikt w takiej sytuacji nie napisze Ci, że wszystko będzie ok.
I chyba coś z datami pomieszałaś tych badań.

Jak dla mnie to branie duphastonu jest już bez sensu. Zrób betę 2 dni od poprzedniej i zobacz.
 
Pewnie ktoś na forum zaraz mnie zjedzie, ale trudno.
Plamienia i marne przyrosty są markerem ciąży pozamacicznej. Suplementacja progesteronem jest średnio rozważna w takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli nie badałas jego poziomu. Beta jest już powyżej 1000 więc na usg powinien być widoczny normalny pęcherzyk ciążowy, jeśli przy mniejszej becie były widoczne jakieś małe pęcherzyki to też nie najlepiej.
Ja nie czekałabym do 8 tylko znalazłabym jutro na cito gina z wypasionym sprzętem usg
 
Masz za niski ten drugi przyrost. Niecałe 30%, a powinno być minimum 66%. Nikt w takiej sytuacji nie napisze Ci, że wszystko będzie ok.
I chyba coś z datami pomieszałaś tych badań.

Jak dla mnie to branie duphastonu jest już bez sensu. Zrób betę 2 dni od poprzedniej i zobacz.
Tak, sorki, pomyliłam daty.
 
28 dni, ale lekarz mówił, że może być o tydzień młodsza
Jeśli owulacja się nie przesunęła i drugi i trzeci wynik robiony był w tym samym laboratorium, to nie wygląda to obiecująco...

Kiedy robiłaś badania? 26.01, 1 i 3.02? To wszystkie przyrosty są za niskie...
 
Niestety nie wygląda to dobrze przede wszystkim musisz wykluczyć ciaze pozamaciczną może warto wybrać się na izbę przyjęć
 
Jeśli owulacja się nie przesunęła i drugi i trzeci wynik robiony był w tym samym laboratorium, to nie wygląda to obiecująco...

Kiedy robiłaś badania? 26.01, 1 i 3.02? To wszystkie przyrosty są za niskie...
Tak, poprawiłam post. Beta robiona 26, 1 i 3. Wszystkie w tym samym lab.
 
reklama
Do góry