reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Normy CRP w ciąży

Madriga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2022
Postów
3 582
Czy macie może wiedzę dotyczącą norm CRP w ciąży, najlepiej dla II trymestru? Typowo norma wynosi do 5, wg internetu w ciąży do 10. Czy znacie normy potwierdzone przez lekarza?
 
reklama
Ciężarne norma crp do 10 bez podziału na trymestry ciąży.
Do 40 łagodne zapalenie/infekcje wirusowe
Powyżej 40-200 bakteryjne
A wyższe to wiadomo ciężkie zakażenia
Myślę, że racjonalnym podejściem jest konsultacja wyników z lekarzem, który zlecił badanie niż samodzielna interpretacja.
 
Ostatnia edycja:
We wtorek miałam drobny zabieg i chciałam się upewnić, że nie rozwija się żadne zapalenie, nie doszło do zakażenia. Na początku przyszłego tygodnia powtórzę badania i wtedy skonsultuję się z lekarzem. Nie zlecał tego badania, ale wolałam się upewnić. Dziś wyszło 5,4 więc dopytuję. Dzięki za odpowiedź.
 
Przy takiej wartości nie widać zaleceń do kontrolnego powtórzenia badania. Ale jeśli ma to Cię uspokoić w jakoś sposób to możesz robić.
Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry