reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obliczanie terminu porodu,tygodnie ciąży

Futuremummy00

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2017
Postów
132
Mam problem z tygodniami ciąży już zgłupiałam.Ostatnią miesiączkę miałam 6 marca i licząc od tego momentu jestem w 34+2 tc.Przyjmując,że ciąża trwa 280 dni to termin wychodzi mi na 11 grudnia.Jesli do 6 marca doda się 7 to termin wychodzi na 13 grudnia i wtedy dopiero zaczynałabym 40 tydzien ciazy?Jak idę do mojej ginekolog i mam np 34+3 to ona mi mówi,że jest dopiero 33 tydzień.Też macie z tym problem?
 
reklama
33 i 3 to 33 niektórzy liczą 34 ale dla lekarzy 33
Ja miałam miesiączkę 19 lutego termin według om miałam na 27 listopada więc nie możesz mieć na 11 grudnia musiałabyś mieć okres później.
A potem miałam na 11/12 grudnia bo według usg bo miałam cykle nieregularne i owulacja wypadła w dniu miesiączki właśnie dopiero 19 :-)
I z 27 listopada przesunelo się na 12 grudnia urodziłam 11 :-)
Rzadko się zdarza w terminie:)
Licz sobie w miesiącach i przekładaj na tygodnie np 12 tydzień to jesteś w 3 miesiącu
 
Mam problem z tygodniami ciąży już zgłupiałam.Ostatnią miesiączkę miałam 6 marca i licząc od tego momentu jestem w 34+2 tc.Przyjmując,że ciąża trwa 280 dni to termin wychodzi mi na 11 grudnia.Jesli do 6 marca doda się 7 to termin wychodzi na 13 grudnia i wtedy dopiero zaczynałabym 40 tydzien ciazy?Jak idę do mojej ginekolog i mam np 34+3 to ona mi mówi,że jest dopiero 33 tydzień.Też macie z tym problem?
Najłatwiej do 6 marca dodać 40tygodni. Wychodzi jak piszesz 11 grudnia.
Regula Neagelego (do om dodać 7 dni odjąć 3msc i dodać rok) nie uwzględnia tego że miesiąc ma np 31 dni. stad te roznice. Mój lekarz liczył dodając tygodnie.
Twój gin jeśli jesteś obecnie w 35 tyg mowiac 33 może mieć na myśli czas od zapłodnienia/owulacji.
 
Mam problem z tygodniami ciąży już zgłupiałam.Ostatnią miesiączkę miałam 6 marca i licząc od tego momentu jestem w 34+2 tc.Przyjmując,że ciąża trwa 280 dni to termin wychodzi mi na 11 grudnia.Jesli do 6 marca doda się 7 to termin wychodzi na 13 grudnia i wtedy dopiero zaczynałabym 40 tydzien ciazy?Jak idę do mojej ginekolog i mam np 34+3 to ona mi mówi,że jest dopiero 33 tydzień.Też macie z tym problem?

Wg mnie liczac z okresu to termin masz na 13.12. A jaki termin podaje Twoja gin?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wg mnie liczac z okresu to termin masz na 13.12. A jaki termin podaje Twoja gin?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Też podaje na 13 grudnia z om.Tylko mi o to chodzi,że jak pójdę w ten czwartek będzie już 34+3,to ona nie powie,że jestem w 34,35 tygodniu tylko 33,co wg mnie nie jest prawdą.Nawet przyjmując,że tego 13 grudnia jest równy 40 tydzień,to wychodzi,że dzisiaj w środę jest równy 34,więc przy wizycie czwartkowej jest 34+1,a nie jak ona mówi 33.Muszę się ją o to zapytać jak nie zapomne.
 
reklama
Do góry