reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obracanie się na brzuszek

Duch

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Lipiec 2019
Postów
109
Hej
Mam 10 msc synka. Gdy miał 1,5 msc stwierdzono lekkie napięcie mięśniowe. Gdy skończył 5msc stwierdzono że wyszedł z tego. Teraz ma 10 msc jak się przewróci na plecki lub go się odłożyć na plecki na podłodze to on nie potrafi sam się obrócić na brzuszek. Gdy leży w łóżeczku lub wózku to potrafi się obrócić. I nie wiem czy to dobrze czy źle . Czy mam reagować czy jednak zostawić w spokoju. Mąż uważa że przesadzamy.
 
reklama
Nie ma na co czekac, tylko umówić się na wizytę do fizjoterapeuty. W tym wieku dziecko już musi przewracać się z pleców na brzuch. Fizjo pokaże jak ćwiczyć ewentualnie będziecie musieli pochodzić trochę na rehabilitacje, ale to da się wyćwiczyć także spokojnie 😉a im szybciej się umówicie na wizytę tym lepiej 🙂
 
Nie powinno się porównywać dzieci bo każde idzie swoim tempem. Ale są podane ramy wiekowe, gdzie dziecko powinno opanować daną umiejętność. Nie chce Cię straszyć, ale 10 miesięczny maluch powinien już stabilnie siedzieć i czworakować. Albo pełzać. A już na pewno obracać się. Skontaktuj się szybko z fizjoterapeutą, nawet online.
 
Pytam o siadanie, bo koleżanki syn nie umiał się sam obrócić, ale jak miał 9 m-cy to już sam siedział. Trzeba go było położyć na brzuchu, a z resztą już radził sobie sam. I fizjo twierdzili że taka jego natura.
 
Syn siada raczkuje chodzi przy meblach. Tylko jak się przewróci na plecki lub się go na przewijak położy na plecki to nie chce się obrócić trzeba go podnieść lub obrócić na boczek
 
reklama
reklama
Do góry