reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obrot niemowlecia

annkow111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Styczeń 2019
Postów
425
Kiedy Wasze dzieci zaczęły obracać się z pleckow na brzuszek? Bo moja prawie 4 miesięczna corka zaczęła od dwóch dni i zastanawiam się czy nie za szybko? 🙈
 
reklama
Rozwiązanie
Mój syn też kolo 4 miesiąca sie przekrecal na brzuch. Potem wszystko szybko poszło: niecałe 5 jak pełzał, 5,5m jak usiadł i zaczął raczkowac, 6 jak stanął na nogach, 8 jak zaczął chodzić. Nie wiem tylko kiedy zaczął przekręcać się z brzucha na plecy, bo rzadko z tego korzysta...
Dzieci są różne, nie warto patrzeć w książki czy statystyki.
Mój miał wzmożone napięcie obręczy barkowej i takie cuda robił jak miał 2 miesiące...
Jak się niepokoisz, to skonsultuj się z jakimś terapeutą.
Teoretycznie takie obroty powinny się pojawić ok 5-6 miesiąca, ale znów wiek 4 miesięcy, nie odbiega dużo od normy. Może to taki typ :)
 
Jeśli dobrze kojarzę, to moja starsza córka też zaczęła się obracać w okolicach 4 m.ż.
Ale jakoś nie martwiłam się tym wówczas za bardzo.
 
Mój mąż uważa że ona po prostu jest taka zdolna i silna 😊 może i nie mam się czym martwić bo na boki też dość szybko zaczęła się obracać 😊 A jak leży na brzuszku to próbuje się odpychac jakby do pelzania ale póki co jej nie wychodzi i tylko obraca sie na brzuszku 😀
 
Mój mąż uważa że ona po prostu jest taka zdolna i silna 😊 może i nie mam się czym martwić bo na boki też dość szybko zaczęła się obracać 😊 A jak leży na brzuszku to próbuje się odpychac jakby do pelzania ale póki co jej nie wychodzi i tylko obraca sie na brzuszku 😀
I maz może mieć rację:) moja córka zaczęła się obracać jak miała 3 msc, w nocy przekręcała się i spała na brzuszku co tez mnie martwiło ale nie chamowalam jej, już wtedy zaczęła się podpierać na łokciach i sobie tak polegiwac, bardzo szybko usiadła sama bo na 5 miesięcy, pierwsze kroki gdy miała 9msc więc też poprostu fizycznie się pospieszyła ale jest zdrowym dzieckiem:)
 
reklama
reklama
Mój syn też kolo 4 miesiąca sie przekrecal na brzuch. Potem wszystko szybko poszło: niecałe 5 jak pełzał, 5,5m jak usiadł i zaczął raczkowac, 6 jak stanął na nogach, 8 jak zaczął chodzić. Nie wiem tylko kiedy zaczął przekręcać się z brzucha na plecy, bo rzadko z tego korzysta...
Dzieci są różne, nie warto patrzeć w książki czy statystyki.
 
Rozwiązanie
Do góry