reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

oczyszczacz powietrza

paulina2400

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2015
Postów
39
Witam,
Niestety nasz synek odziedziczyl po nas sklonnosci do a!ergi i wlasnie zaczol sie sezon na pylenia i juz go meczy katarek zwlaszcza w nocy i tak sie zastanawialam nad kupienie oczyszczacza powietrza, czy ktoras z mam ma gakie urzadzenie i moze sie podzielic opinia, czy warto stosowac, czy pomaga? Dzieki☺
 
reklama
Rozwiązanie
Również stosujemy oczyszczacz, który tez nawilża przestrzeń. Ogólnie jestem zadowolona, bo w pokoju synusia akurat teraz w okresie zimowym bardzo się przydaje. Przez ciągłe ogrzewanie powietrze jest bardzo suche i dziecko kaszle w nocy. Przez nawilżenie pomieszczenia kaszel ustąpił.
ja mam oczyszczaczo-nawilżacz Philips ac4080/10 w 100% się sprawdza. Dziewczynki przestały kaszleć w nocy, a u nas w ten sposob objawia sie alergia. jest cichy, bardzo wydajny. Poczytaj sobie wiecej w necie, my jestesmy bardzo zadowoleni :)
Polecam :)
 
Mam jak Ty dziecko alergiczne, sama teź jestem alergikiem, w domu mamy nawilźacz powietrza z oczyszczaczem i jonizatorem Air-O-Swiss 1355, poleciła mi ten model lekarka alergolog która teź jest alergikiem, sprzęt świetny,solidna szwajcarska robota.Córeczka praktycznie nie choruje, daję jej vitaminę D3 i na noc włączam sprzęt .Kupiłam go 3 lata temu i mogę go szczerze polecić,nam bardzo pomógł, widzę ogromną róznicę.W razie przeziębienia dolewam parę kropli olejków eterycznych i jest super-(nie do kaźdego nawilźacza moźna dać leki).Nie był tani, ale moźesz poszukać uźywany na Allegro zawsze coś znajdziesz.Ja jestem z niego zadowolona, bardzo prosty w obsłudze, co waźne nie trzeba niczego dokupować, filtry myje się
pod wodą,ja myję w zmywarce-trzeba sobie ułatwiać źycie, jest cichy ma 2 tryby - dzień i nocny,mało prądu ciągnie.Koleźanka miała ze wskaźnikiem elektronicznym ale ciągle go naprawiała , niedawno go wyrzuciła -im mniej elektroniki tym lepiej.Mam nadzieję źe trochę pomogłam.Aha lekarka mówła mi źeby nie kupować samego nawilźacza bo szkodzi alergikom tylko nawilźacz z oczyszczaczem,nie kupuj tańszych podróbek z dziadowskiego plastiku bo szkoda kasy, sprzęt musi Ci słuźyć lata .Poszukaj na Allegro, kolezanka kupiła uźywany w b.dobrym stanie za kilka stów.Mój jest w 3 wersjach, A i N są gorsze i nie mają jonizatorka.Najlepszy jest sam1355.-bez literek.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam osobno nawilżacz (ze względu na suche powietrze w bloku w zimie) i oczyszczacz (ze względu na smog).
Oczyszczacz jest z firmy, która produkuje typowe produkty dla dzieciaków. W porównaniu do innych dostępnych na rynku jest niedrogi. Czy skuteczny? Trudno powiedzieć, bo smogu się nie czuje ;) Ale przepuszcza powietrze przez filtr HEPA, który świetnie wyłapuje pyłki, smog i zarazki, więc zakładam, że działa. Cicho szumi i można włączyć też opcję świecenia.
o taki jest: Link do: Duux | Produkt | Oczyszczacz Powietrza
A co do nawilżacza: my mamy taki zwyczajny, od HB Polska za ok. 200 zł. Mamy od 2 lat i używamy w zimie. Ważne z nawilżaczami jest, żeby je przemywać octem raz na jakiś czas, żeby nie rozwijały się w nim grzyby. (my myjemy nasz co ok. 2 tyg.) Polecam wpis o ładnych nawilżazcach na blogu: Link do: Designerskie nawilżacze | MIKU grafika & wnętrza

Powodzenia z wyborem!
 
Hej orientujecie się może, czy osuszacz powietrza to to samo co oczyszczacz? Bo Google zapytał się, czy nie chodziło mi właśnie o to zamiast oczyszczacza, wiec mu uwierzyłam i szukałam po takim sofmułowaniu. Tylko że teraz weszłam na jakąś stronke i tu pokazuje nieziemskie ceny: Link do: Osuszacze powietrza One powinny kosztować jakies 500-1000 złotych? Z góry dzięki za pomoc!
 
Ja mam ultradźwiękowy nawilżacz z oczyszczaczem powietrza, ale sprawdza się dopiero w tandemie z odkurzaczem z filtrem wodnym i odpowiednimi filtrami. Mam alergię na roztocza i różne pyłki.
 
reklama
reklama
Również stosujemy oczyszczacz, który tez nawilża przestrzeń. Ogólnie jestem zadowolona, bo w pokoju synusia akurat teraz w okresie zimowym bardzo się przydaje. Przez ciągłe ogrzewanie powietrze jest bardzo suche i dziecko kaszle w nocy. Przez nawilżenie pomieszczenia kaszel ustąpił.
 
Rozwiązanie
Do góry