reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy wprowadzać kaszki ryżowe

Dołączył(a)
18 Listopad 2016
Postów
1
Karmiłam trochę piersią a teraz już calkowicie mlekiem modyfikowanym (od ok. miesiąca), na blogu który czytam kobieta w podobnej sytuacji czekała z wprowadzeniem kleiku ryżowego do 4-tego miesiąca. Myślicie, ze mogę podać córeczce kleik już?
Jest małym łakomczuszkiem i może kleikiem pojadłaby sobie bardziej niż mlekiem modyfikowanym?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Jeśli karmisz mm to dietę rozszerza się od skończonego 4 miesiaca. Możesz zacząć od kliku ryzowego. Choć ja osobiście preferuje zaczac od warzyw (zmiksowanych oczywiscie), żeby dziecko miała większą szansę je polubić :)
 
Kleiki ryzowe wprowadza sie dziecku gdy ma skończone 4mce. Wczesniej jest nie wskazane. Mozna rozszerzac diete maluszka o surowe tarte jablko, marchewke, ziemniaka..... Ale nie wszystko na raz.
 
U mnie było tak: zaczęłam podawać kaszki od 5 m-ca na 180 ml mleka 2 łyżki od mleka kaszki. Ja dobra matka chciałam by córka w końcu spróbowała czegoś nowego i kupiłam jej jabłkową (i jakieś inne smaki - nie pamiętam) i kaszkę kukurydzianą z Bobovity i mleczno-ryżową z Nestle. Z początku jadła je bardzo ładnie po jakimś czasie zaczął wręcz płakać jak widział butelkę. I co się okazało, ostawiłam jej kaszki smakowe i mleczną, zostałam przy kleiku i kaszce kukurydzianej. Wydaje mi się, że po tych smakowych bolał ją brzuszek. Oczywiście Twoje dziecko może je dobrze tolerować.Myślę,że pomogłam :p))
 
Karmiłam trochę piersią a teraz już calkowicie mlekiem modyfikowanym (od ok. miesiąca), na blogu który czytam kobieta w podobnej sytuacji czekała z wprowadzeniem kleiku ryżowego do 4-tego miesiąca. Myślicie, ze mogę podać córeczce kleik już?
Jest małym łakomczuszkiem i może kleikiem pojadłaby sobie bardziej niż mlekiem modyfikowanym?[/QUOTE
Mnie lekarka powiedziała, że trzeba pamiętać, że przygotowując mieszankę, musimy stosować się do podanych na opakowaniu proporcji proszku i wody, ponieważ skoncentrowana obciążała nerki dziecka. Ale od 4 miesiąca można zacząć.
 
reklama
Mnie lekarka powiedziała że przygotowując mieszankę, musimy stosować się do podanych na opakowaniu proporcji proszku i wody, ponieważ zbyt skoncentrowana obciążała nerki dziecka. Ale od 4 miesiąca można już wprowadzić.
 
Do góry