reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchudzanie roczniaka

Super!! Gratuluję:)
Myślę,że jedzenie bardzo wlpywa na sen! Jeśli ma kolację dostanie coś konkretnego, co troszkę dłużej mu w brzuszku posiedzi, nie ma potrzeby dojadania!
Polecam też przeczytać kilka wpisów na blogu Magdaleny Komsty (wymagające.pl)- pisze sporo o śnie i o tym, jak dużo spraw ma ma nie wpływ- też jedzenie:)
Ale też rytuały, światło i spacery:)
 
reklama
@Destino @Elencza @Mamaminionka dziewczyny właśnie mamy za sobą pierwszą całą przespaną noc, bez ani jednej pobudki na "cysia". Dla mnie szok, bardzo pozytywny szok. Jednak mam pytanko - czy wpływ na to że synek przespał całą noc i na to że ostatnie 3 nocki spał spokojniej niż zwykle, może mieć właśnie ta delikatna zmiana diety? Ograniczyliśmy do minimum zjadanie białego pieczywa a kaszke zamieniliśmy na różne warianty owsianki na wodzie. Poszerzyłam też nieco zróżnicowanie diety synka korzystając z podanych przez Was stronek. Jak myślicie czy to dieta czy jednak mój brzdąc "dorósł" do przesypiania całej nocy?
Dodam tylko że wbrew temu co wcześniej pisałam nie ograniczałam synkowi w żaden sposób nocnego "cysia" i nie oszukiwałam go podając wodę.
Tak 0osilki mają wpływ. Jeśli je i nie sprawia mu to problemów brzuszkowych to dziecko super śpi. Myślę, że też powoli dorasta. Gratuluje
 
Tak 0osilki mają wpływ. Jeśli je i nie sprawia mu to problemów brzuszkowych to dziecko super śpi. Myślę, że też powoli dorasta. Gratuluje
Wcześniej wzbudzał się i spał bardzo niespokojnie i miało to związek z gazami. Kwilił czasem nawet płakał przez sen, bardzo się wiercił i jak sobie puścił gaz to usypiał znowu czasem żeby właśnie sobie puścić gazika to musiał napić się z cysia. Teraz od trzech dni praktycznie nie ma tego problemu i zastanawiam się jaki składnik diety ma na to wpływ.
 
Czyli zmiana na Plus! Brawo! I właśnie to jest świetne - jesteś mamą, najlepiej znasz swoje dziecko i metodą prób i błędów znalazłaś sama przyczynę. Gratulacje 💪
 
mój roczniak pierwszy ważył 13kg prawie na roczek..kp . nie. nie odchudzałam go m. taki był. zawsze miał apetyt ale nie że jadł za dwóch .
zdrowe odżywianie gotowanie unikanie przetworzonej żywności to dla mnie priorytet
do 3roku tak ładnie wyglądał..później zaczął się wyciągać.dzis 13 lat szczupak.

zdrowa Nieprzetworzona żywność ciężko przejeść by dobić do większej kaloryki także nie tyle ilość co i jak . bo takiej to można naprawdę więcej

będzie dobrze
 
Mój syn był zawsze w 99 centylu jak miał pol roku ważył 10 kg. Teraz ma 4 lata wazy 20 kg ale jest szczupłym niejadkiem. Jest poprostu ciężki ale wyciągnął się i schudł bardO. Wiadomo ze tzreba się przypatrzyć co jedzą dzieci ale jeśli jedzą zdrowo a w wieku 14 mcy potzrebuje jesc dużo to ja bym napewno nie zmniejszała na sile. Może qiecej ruchu np dodać.
 
reklama
Mój 11-miesięczny nawet wstawać nie próbuje, to na rok raczej chodził nie będzie 🙂 ale rusza się dużo. W 8 miesiącu ważył 11,4 kg. Teraz waży 11,8. Przedtem się martwiłam, że za szybko przybiera, a teraz, że prawie w ogóle 😂
 
Do góry