reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odklejająca się kosmkowka.

Waleriana

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2017
Postów
89
Jestem na początku3 miesiąca ciąży dziś pani doktor przy usg mówi że chyba odkleja się kosmkowka trochę. Na moje pytanie czy mam się tym martwić mówi że nie tylko mam się Oszczedzac. Pytała czy boli mnie brzuch. Nie odczuwam większego bólu tylko czasami coś zakluje. Mam w razie bólu brać dupohaston a w razie krwawienia dzwonić do niej. Tyle było z jej strony. Nie wiem czy na pewno nie mam się czym martwić. Może to skonsultować z innym lekarzem. Zastanawia mnie też czemu w pierwszym trymestrze ciazy mam robione usg przez brzuch nie dopochwowo. Mogłam ja o to zapytać ale za bardzo się zmartwilam żeby wypytywac.
 
reklama
Rozwiązanie
Plamienia nie mam. Ale i tak się martwie.zauważyłam że moja ginekolog jest bardzo oszczędna w słowach i wszystko muszę z niej wyduszac. Zbagatelizowala sprawę kazała się tylko Oszczedzac. Może naprawdę nie ma się czym martwić.
Może taki typ osobowości ma. Mój jest wylewny, wszystko powie. Kiedyś byłam u dr niby dobra, ale brakowało mi informacji i męczyło ciągnięcie za język 😝.
Łez jak najwięcej i staraj się chodzić tylko do WC. Na podtrzymanie miałam początkowo luteine a później duphaston w szpitalu mi podawano. Wg mnie powinna Ci choć luteine przepisać.
Że wzgl że jestem os szczupłą usg dopochwowe o ile pamiętam mialam robione w okolicy 6 i 8tc a od tego czasu już przez powłoki brzuszne i wszystko dobrze było widać.
 
Jestem na początku3 miesiąca ciąży dziś pani doktor przy usg mówi że chyba odkleja się kosmkowka trochę. Na moje pytanie czy mam się tym martwić mówi że nie tylko mam się Oszczedzac. Pytała czy boli mnie brzuch. Nie odczuwam większego bólu tylko czasami coś zakluje. Mam w razie bólu brać dupohaston a w razie krwawienia dzwonić do niej. Tyle było z jej strony. Nie wiem czy na pewno nie mam się czym martwić. Może to skonsultować z innym lekarzem. Zastanawia mnie też czemu w pierwszym trymestrze ciazy mam robione usg przez brzuch nie dopochwowo. Mogłam ja o to zapytać ale za bardzo się zmartwilam żeby wypytywac.
A miałaś jakieś plamienia? Ja w 11 tygodniu z powodu plamienia trafiłam do dr. Na USG przekazal mi, że plamienie spowodowane jest nisko ułożona kosmowka, która całkowicie zasłania ujście. Również dostałam 2x1 duphatson oraz 3x1 nospe/buscopan. Dr przekazał, że może się to przerodzic w lozysko przodujace, a wtedy plamienia i krwawienia moga być przez całą ciaze. Od tego czasu miałam prowadzić oszczędny tryb życia (nie przemeczac się, nie dźwigać), przez większość czasu leże/siedzę. Obecnie jestem w 15 tygodniu i na szczęście plamien nie ma 🙏
 
A miałaś jakieś plamienia? Ja w 11 tygodniu z powodu plamienia trafiłam do dr. Na USG przekazal mi, że plamienie spowodowane jest nisko ułożona kosmowka, która całkowicie zasłania ujście. Również dostałam 2x1 duphatson oraz 3x1 nospe/buscopan. Dr przekazał, że może się to przerodzic w lozysko przodujace, a wtedy plamienia i krwawienia moga być przez całą ciaze. Od tego czasu miałam prowadzić oszczędny tryb życia (nie przemeczac się, nie dźwigać), przez większość czasu leże/siedzę. Obecnie jestem w 15 tygodniu i na szczęście plamien nie ma 🙏
 
Plamienia nie mam. Ale i tak się martwie.zauważyłam że moja ginekolog jest bardzo oszczędna w słowach i wszystko muszę z niej wyduszac. Zbagatelizowala sprawę kazała się tylko Oszczedzac. Może naprawdę nie ma się czym martwić.
 
Z tego co wiem, to odklejona kosmowka to nic dobrego 🤷‍♀️ może jeszcze wypowiedza się dziewczyny, które są bardziej doświadczone 🤷‍♀️ Mój dr bardzo jest wylewny i wszystko dokładnie tłumaczy i odpowiada na moje pytania 👍🏻
 
Ja miałam na poczatku ciąży odklejanie się kosmówki ,a do tego krwawienia i brudy od 6 tyg do 10 tyg ciąży... , Gin kazała mi się oszczędzać i najlepiej leżeć przez tydzień czasu , z wstawaniem do toalety tylko dostałam duphaston i luteinę ,miałam dodatkowo bóle brzucha .W 17 tyg leżałam w szpitalu z powodu zagrażającego przedwczesnego porodu , ale całe szczęście wszystko skończyło się dobrze .Ciąża rozwiązana w 38 tyg .
 
reklama
Mi pękł krwiak w 8 tc a w szpitalu okazało się, że przez to odkleił mi się kawałek kosmówki. Miałam nakaz leżenia i dostałam luteine. Pytałam Pani doktor czy mam się bać kazała się oszczędzać nie dźwigać i dużo leżeć i jeśli nie krwawię to powinno być dobrze. Powiedziała, że jak się odkleiła to się przyklei 🙄. Leżałam tak 3 tygodnie i na następnym usg było już wszystko wporządku. Oszczędzaj się jak najwięcej i bądź dobrej myśli.
 
reklama
Plamienia nie mam. Ale i tak się martwie.zauważyłam że moja ginekolog jest bardzo oszczędna w słowach i wszystko muszę z niej wyduszac. Zbagatelizowala sprawę kazała się tylko Oszczedzac. Może naprawdę nie ma się czym martwić.
Może taki typ osobowości ma. Mój jest wylewny, wszystko powie. Kiedyś byłam u dr niby dobra, ale brakowało mi informacji i męczyło ciągnięcie za język 😝.
Łez jak najwięcej i staraj się chodzić tylko do WC. Na podtrzymanie miałam początkowo luteine a później duphaston w szpitalu mi podawano. Wg mnie powinna Ci choć luteine przepisać.
 
Rozwiązanie
Do góry