reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzona dupka pomocy

natt_jul

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2021
Postów
80
Cześć dziewczyny , moja trzy tygodniowa córeczka ma odparzenia na dupci , błagam pomóżcie mi ! Co waszym zdaniem najbardziej pomaga ! Zaczęłam od wietrzenia dupci i planuje to robić przynajmniej 2/3 razy dziennie chociaż po 20 minut ( nie chciałabym dłużej ze względu na to, że nadal w mieszkaniu nie grzeją i nie chciałabym, aby była podziębiona.
Plus mam trzy produkty Bepanthen , Sudocrem i Ochronny puder z nivea . Co powinnam używać? i jak ma wyglądać w takim przypadku kąpiel, bo pewnie ją to piecze, ale przecież muszę ją myć. Czy u Waszych pociech też zauważyłyście odparzenia? Jestem załamana, bo obwiniam siebie, bo może coś źle zrobiłam. Co prawda tez zmieniliśmy pampersiaki - Pampers premium care na Pampers active baby. Od dziś znowu przeszłyśmy na pampers premium care, bo je nosiła od narodzin.
 
reklama
reklama
Cześć dziewczyny , moja trzy tygodniowa córeczka ma odparzenia na dupci , błagam pomóżcie mi ! Co waszym zdaniem najbardziej pomaga ! Zaczęłam od wietrzenia dupci i planuje to robić przynajmniej 2/3 razy dziennie chociaż po 20 minut ( nie chciałabym dłużej ze względu na to, że nadal w mieszkaniu nie grzeją i nie chciałabym, aby była podziębiona.
Plus mam trzy produkty Bepanthen , Sudocrem i Ochronny puder z nivea . Co powinnam używać? i jak ma wyglądać w takim przypadku kąpiel, bo pewnie ją to piecze, ale przecież muszę ją myć. Czy u Waszych pociech też zauważyłyście odparzenia? Jestem załamana, bo obwiniam siebie, bo może coś źle zrobiłam. Co prawda tez zmieniliśmy pampersiaki - Pampers premium care na Pampers active baby. Od dziś znowu przeszłyśmy na pampers premium care, bo je nosiła od narodzin.
To nie Twoja wina! Moja miała pieluszkowe zapalenie skory- dramatyczne to było. Przez ponad 2miesiące się z tym "bawiliamy".. U nas wietrzenie było nieskuteczne, bo mała ciągle jadła i ciągle też robiła kupkę. Do tego moja dieta eliminacyjna i szukanie, czemu tak się dzieje.
Zmiana pieluszek na ekologiczne i wielopieluszki zrobiła super robotę i do tej pory tak używamy. Był moment, że zmieniałam pieluchę co 40 minut albo częściej, jak słyszałam, że coś "idzie"..
Do tego na mocne zmiany (np rany, bo u nas tak to właśnie bylo) używaliśmy termentile baby, a jak odrobinę było lepiej (czyli pupa "jedynie" jak u pawiana) to Bioderma AbcDerm Change Intensif, krem ochronny przeciw pieluszkowym podrażnieniom skóry- i to nam do dziś ratuje sytuacje, jak cokolwiek zaczyna się dziać.
Ale próbowaliśmy chyba wszystkiego i z tego, co wiem, każde dziecko może inaczej reagować na kremy, trzeba znaleźć swój..
Nie używaj najlepiej chusteczek, a waciki z woda- ja polewałam wodą i delikatnie bawełniana ściereczka wycierałam, właściwie osuszałam.. A kąpiele w chłodniejszej wodzie bez płynów i olejków, niektórzy polecają krochmal- u nas ani to nie pomogło ani nie zaszkodziło..
Trzymam mocno kciuki, bo wiem, jaki to stres..
To nie Twoja wina!
 
Cześć dziewczyny , moja trzy tygodniowa córeczka ma odparzenia na dupci , błagam pomóżcie mi ! Co waszym zdaniem najbardziej pomaga ! Zaczęłam od wietrzenia dupci i planuje to robić przynajmniej 2/3 razy dziennie chociaż po 20 minut ( nie chciałabym dłużej ze względu na to, że nadal w mieszkaniu nie grzeją i nie chciałabym, aby była podziębiona.
Plus mam trzy produkty Bepanthen , Sudocrem i Ochronny puder z nivea . Co powinnam używać? i jak ma wyglądać w takim przypadku kąpiel, bo pewnie ją to piecze, ale przecież muszę ją myć. Czy u Waszych pociech też zauważyłyście odparzenia? Jestem załamana, bo obwiniam siebie, bo może coś źle zrobiłam. Co prawda tez zmieniliśmy pampersiaki - Pampers premium care na Pampers active baby. Od dziś znowu przeszłyśmy na pampers premium care, bo je nosiła od narodzin.
To nie Twoja wina. Pilnuj teraz, żeby w miarę szybko przebierać pampersa, jeśli coś zrobi. Tak jaak dziewczyny napisały, zamiast chusteczek lepiej sama woda + waciki. Kąpiel w krochmalu. Co do sudocremu lub jakiejś zasypki to ja bym uważała, bo wysuszają co może prowadzić do sklejania warg sromowych u dziewczynki. Zdecydowanie bardziej bym poleciła grubą warstwę zielonego linomagu lub bepanthenu. Jeżeli nie będzie poprawy, to udaj się do pediatry, przepisze maść robioną na receptę. Dodatkowo u moich dzieci widziałam poprawę jak brały probiotyki, bo to pH kupy musiało być wtedy inne, bo aż tak nie podrażniało.
 
Sudokrem wg mnie jest za agresywny i używałambym go w ostateczności. Polecam zielony Linomag, alanatan lub bepanthen.
Chusteczki warto zmienić na takie z 99% wody. Są dostępne na rynku jeśli nie podpasują Ci waciki.
 
Alantan niebieski lub bephanten. Mój 2 latek latem też się odparzył i od tego momentu koniec z bodami ale on jest duży. Małemu ewentualnie w najgorszym wypadku przebywać octaniseptem ale tak to alantan niebieski albo bephanten.
 
Cześć dziewczyny , moja trzy tygodniowa córeczka ma odparzenia na dupci , błagam pomóżcie mi ! Co waszym zdaniem najbardziej pomaga ! Zaczęłam od wietrzenia dupci i planuje to robić przynajmniej 2/3 razy dziennie chociaż po 20 minut ( nie chciałabym dłużej ze względu na to, że nadal w mieszkaniu nie grzeją i nie chciałabym, aby była podziębiona.
Plus mam trzy produkty Bepanthen , Sudocrem i Ochronny puder z nivea . Co powinnam używać? i jak ma wyglądać w takim przypadku kąpiel, bo pewnie ją to piecze, ale przecież muszę ją myć. Czy u Waszych pociech też zauważyłyście odparzenia? Jestem załamana, bo obwiniam siebie, bo może coś źle zrobiłam. Co prawda tez zmieniliśmy pampersiaki - Pampers premium care na Pampers active baby. Od dziś znowu przeszłyśmy na pampers premium care, bo je nosiła od narodzin.
Odparzenia to normalna rzecz ;) mój synek ma je dość dużo pod szyją. Odstaw te kremy. Weź mączkę ziemniaczaną i od razu do przejdzie. Po każdej zmianie pieluszki. A później jak już będzie lepiej to tylko po kupce rób. Nie martw się że ubranka będą brudne. To jest najlepszy sposób na odparzenia.
 
reklama
Odstaw mokre chusteczki na rzecz wacikow moczonych w wodzie. Pamietaj, ze po przemyciu trzeba osuszyc dokladnie skore. Do smarowania polecam linomag zielony. Kapiel w krochmalu jak najbardziej. U nas pieluchy firmy Pampers sie wgl nie sprawdzily... Moze tutaj lezy problem albo w mokrych chusteczkach.
Ja maki ziemniaczanej do sypania jak pudrem nie uzywam, bo to idealne siedlisko dla bakterii.
 
reklama
Do góry