reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie 2-latka i nagły problem z kupką, POMOCY

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Witajcie. Jakiś miesiąc temu odpieluchowałam córkę. Bardzo szybko załapała jednak mamy teraz problem z kupką. Córka , że tak powiem wzbrania się od jej zrobienia. Gdy już ją faktycznie "weźmie" to zrobi i jest bardzo zadowolona. Nie ma jakiejś złej reakcji na sam widok itd. Robi co 2-3 dni, dziś już trzeci dzień i właśnie męczyliśmy się aż usnęła. Każe sobie posmarować pupę bo mówi.ze ", swędzi" a tak naprawdę widać jakby chciała zrobić kupkę a zwyczajnie sama to blokuje. W pieluszkę robiła systematycznie i bez problemów.. jednak po odpieluchowaniu takie zachowanie. Czy któreś z waszych dzieci miało podoba sytuację ? Już brakuje mi argumentów aby przekonać córkę
 
reklama
Rozwiązanie
U nas pomogło opwiedzenie, że kupa się bierze z tego co je, że część idzie na siłę i żeby rósł, a reszta wychodzi w postaci kupy że kupa jest super. Potem go zagadywałam książeczka albo pokazaniem zdjec w telefonie rozluźniał się i robił potem była moja radośc że zrobił i mógł wodę spuścić 😀 i tak kilka dni teraz robi sam bez niczego
Jej jakbym czytał o swojej corce... nawet tez chce smarować pupkę:( dzisiaj już 4 dzień jak nie zrobiła... mówi ze się wstydzi i koniec. Nie wiem jak jej pomoc
 
Jej jakbym czytał o swojej corce... nawet tez chce smarować pupkę:( dzisiaj już 4 dzień jak nie zrobiła... mówi ze się wstydzi i koniec. Nie wiem jak jej pomoc
Ja kupiłam dulcosoft junior, jest bezpieczny i wydalany całkowicie z organizmu. Dawałam kilka dni, troszkę jakby było lepiej ale i tak nie systematycznie.. pewnie musiałabym podawać dłuższą ilość czasu. Córka też lubi śliwki suszone, zawsze to poprawi pracę jelit i załatwienie się jest łatwiejsze. Dziś zjadła chyba dwie i więcej nie podam jej w ciągu dnia gdyż kilka dni temu zjadła 5-6 śliwek i efekt był taki że ją wręcz dwa razy przeczyścilo. Tak źle i tak nie dobrze..
 
Było tak samo z moim synem i powiem Wam tak mówiliśmy mu że jak będzie chciał kupę niech przyniesie pampersa i tak było siku robił do kibelka lub nocnika a kupę przynajmniej raz dziennie do pampersa odrazu po założeniu kucał i była i to trwało że 2 miesiące ale się nie męczył po czym przy sikaniu zrobił kupę do kibelka i spodobało mu się bo woda robiła plusk i przestał prosić o pampersa ale mi to nie przeszkadzało że raz dziennie mu go zakładałam na tą kupę tak by się meczyl
 
U nas pomogło opwiedzenie, że kupa się bierze z tego co je, że część idzie na siłę i żeby rósł, a reszta wychodzi w postaci kupy że kupa jest super. Potem go zagadywałam książeczka albo pokazaniem zdjec w telefonie rozluźniał się i robił potem była moja radośc że zrobił i mógł wodę spuścić 😀 i tak kilka dni teraz robi sam bez niczego
 
Rozwiązanie
Do góry