reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odpieluchowywanie- gdzie nocnik

Ja jestem w temacie n świeżo. W lutym odpieluchowalam moja 22miesieczna córkę :)

Zajęło nam to dwa i pół dnia. Za pierwszym razem przesikala 6par rajstopek, na drugi dzień 2, a na trzeci już nawet jednej :) i odtąd spokój. Na początku ba spacery zakładaliśmy pampersa, ale dziecko nie sikalo w niego wiec dałam spokój i tak pielucha jest tylko na noc. W dzień w czasie drzemki młoda tez się nie posiusia. A jak tylko jej się chce to ściąga rajstopki u majteczki i biegnie na kibelek.

Co do ubranek to odkąd sika córka do nocnika to używamy koszulek. Body były niewygodne.

Dodam, że to nasze drugie podejście do odpieluchowania. Przy pierwszym ponieslismy klęskę.

Tak więc cierpliwości i powodzenia :)

Wysłane z mojego Sony Xperia E1
 
reklama
oj pozazdrościc 2,5 dnia... Na razie ucze ściągać rajty/majty - bo na ochoczą komunikacje i wołanie raczej nie mam co liczyć. Bardziej cieszy go samodzielność z nowej umiejętności- przynajmniej będzie mógł sobie poradzić jak zdejme pampka
No i jak z tym przebieraniem?- czekac az mu zacznie choc troche przeszkadzać obsikanie ( obawiam sie że mu nie będzie... ) czy przebierać i mieć czyścioszka normalnie...? Gonić z rajtkami????
 
Mamastaszka,

Ja przebieralam ale teraz już mojej młodej przeszkadzały mokre rajty. Chodziła tak śmiesznie jak kaczuszka. I jak ociagalam się z przebraniem to sama się rozbierala :)

Wydaje mi się, że to.nie okres by.jednak nawet.w.domu trzymać przez dłuższy czas dziecko w mokrych ciuchach. Co innego latem. Ale tak jak pisze my przy pierwszej próbie odpieluchowania poniesmlismy klęskę. Dopiero teraz udało się naprawdę. Dziecko samo musi być gotowe na załatwianie swoich spraw do nocnika. Jak zaczynaliśmy to co 5 minut pytałam córki czy chce siku bo sama zapominala o tym. A teraz już nie ma problemu z tym sama idzie.i robi i kupkę i siku. Za to uwielbia ściągać gacie i latać z gołym tyłkiem :( jest wtedy wielka histeria jak.ja ubieram. Ehh...
 
Do góry