reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odruch Moro

benfica

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2011
Postów
2 157
Miasto
Łódź
Witam serdecznie,

Mój synek niebawem skończy 6mcy, a jeszcze nie zanikł u niego odruch Moro :baffled: dodatkowo ostatnio pediatra ciągnąc go za rączki stwierdziła, że ma za małe napięcie mięśniowe, bo nie ciągnie głowy. W domu, jak siedzi na mnie ciągnie i głowę i klatkę piersiową :baffled: Czy może to świadczyć o jakiś problemach neurologicznych?
 
reklama
Witam,
Benifica mam ten sam problem u swojej córeczki z odruchem Moro i nie ciągnięciem główki. Napisz czy Twojemu synkowi przeszło?
 
Witam, odruch Moro zanika do 6 miesiąca życia, poobserwowałabym jeszcze synka. Natomiast brak reakcji na pociąganie za ręce(tzw. próba trakcji) jest większym problemem, ale na szczęście dość łatwym do "naprawy". Proponuję pokazać teraz dziecko rehabilitantowi żeby pokazał sposoby na wypracowanie prawidłowej reakcji. W pozycji półleżącej jest łatwiej ciągnąć główkę do góry, skoro robi to w tej pozycji, to znaczy, że wymaga niewielkiej pomocy, żeby było wszystko ok. Pozdrawiam.
 
witam! moja córka urodziła sie na przelomie 34 i 35 hbd. Rozwija sie dobrze, gaworzy, dzwiga głowkę, podpiera się na otwartych dłoniach, siega po zabawki. Dzis jednak neonatolog powiedziała, ze ma zachowany odruch moro i ze nie odnajduje sie w przestrzeni. dlatego też nie chce sie obracac na brzuch i na plecki. Corka obecnie ma 5,5 miesiąca. Martwie się, nie ukrywam. Poradnie rehabilitacyjną mamy dopiero na koniec lutego. czy to nasza wina, cos zle zrobilismy ? jak jej mozemy pomoc "domowymi sposobami" ?
 
witam, proszę dać córci jeszcze trochę czasu. Obroty z pleców na brzuch pojawiają się w 6 miesiącu życia, potem lub prawie jednocześnie obroty z brzucha na plecy. Czy córcia przekręca się na boki? Czy podpiera się na prawie prostych ramionkach? Bez obejrzenia dziecka trudno jednoznacznie ocenić jego rozwój ruchowy. Czekam na dodatkowe info. Pozdrawiam
 
Do góry