reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ojciec dzieka

reklama
Aleksandra Wejdelek-Bziuk (Adwokat Kobiet) z prośba o polecenie kancelarii z Twojej okolicy, odebranie praw (co nie daje Ci prawa do odmowy kontaktu z dzieckiem - ojciec i dziecko mają do tego prawo) i alimenty. Nic lepszego nikt Ci nie doradzi. I nie daj się wciągnąć w żadne wracanie do siebie, chyba ze Pan Ojciec zakończy wieloletnią psychoterapię w tym uzależnień co się najpewniej nie stanie.
Dlaczego tak późno pozew o alimenty?
Tak późno ponieważ ciągle wszystko przeciagalam . Ojciec dziecka nie uznał go wcześniej dlatego najpierw trzeba było zrobić test na ojcostwo (sprawa o ustalenie ojcostwa) około 1200zl w moim mieście prywatnie bo nie wiem czy sąd by pokrył te koszty. Więc też nie miałam skąd wziąć tyle pieniędzy,ciągle jakieś wydatki na synka były.
 
Skoro ojciec uznał dziecko to może być teraz różnie. Jasne, możesz próbować odebrać prawa rodzicielskie, ma obowiązek płacenia alimentów. Chyba musiałaby być opieka naprzemienna, żeby miał prawo np. do 50% z 500plus. Natomiast musisz pamiętać, że nawet całkowite pozbawienie praw rodzicielskich daje prawo do kontaktów z dzieckiem - nie możesz tego zakazać. Ba, utrudnianie kontaktów będzie bardzo źle widziane w sądzie
 
Skoro ojciec uznał dziecko to może być teraz różnie. Jasne, możesz próbować odebrać prawa rodzicielskie, ma obowiązek płacenia alimentów. Chyba musiałaby być opieka naprzemienna, żeby miał prawo np. do 50% z 500plus. Natomiast musisz pamiętać, że nawet całkowite pozbawienie praw rodzicielskich daje prawo do kontaktów z dzieckiem - nie możesz tego zakazać. Ba, utrudnianie kontaktów będzie bardzo źle widziane w sądzie
Ja mu nie zabraniam widywania sie z dzieckiem i nie zamierzam też utrudniać . Przeprowadzke planuje z powodu takiego że w moich okolicach nie ma takich możliwości zarobkowych jak w innym mieście więc nie bardzo mogę tu zostać.
 
Do góry