reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okulista - wskazania do CC, małopolskie

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2013
Postów
1
Hej, piszę tutaj, bo nie widzę bardziej odpowiedniego działu..
Jestem w ciąży, 7 m-c, i pilnie szukam okulisty z woj. Małopolskiego, najchętniej z Krakowa, który bez robienia problemów i za mormalne pieniądze (koszt wizyty prywatnej) wystawi mi jednoznacznie wskazanie do CC - mam już lekarza prowadzącego, który w takich przypadkach robi cc, ale chcę pewne zaświadczenie i nie chcę chodzić w tym celu po okulsitach aż do skutku... Dodam że mam wadę wzroku dość poważną - silna krótkowzrocznośc w 1 i b. silna w drugim oku plus astygmatyzm, ale to wszystko, więc na pewno znaleźliby się tacy, co kazaliby rodzić naturalnie.
Proszę o wiadomości tu lub na priv - będę bardzo wdzięczna, bo czas mnie goni!
 
reklama
Bo krótkowzroczosc nie jest wskazaniem do cc. Jest nim dopiero zwyrodnienie siatkówki, które mogłoby prowadzić do odklejenia sie siatkówki w czasie porodu. Wiem, bo sama mam problem z oczami (na jedno nie widzę, na drugim mam dużą wadę). Badałam sie we wrocławskiej klinice u dr Vecerovej, potwierdziła, że porod w żadnym razie nie wpływa na pogłębienie się wady i obecnie krótkowzroczosc nie jest wskazaniem do cc. Ale jednocześnie zapytała przed badaniem, czy w ogóle chcę rodzic naturalnie. Myślę, że gdybym powiedziała, że nie, to nie robiłaby mi problemu ze skierowaniem. Dopiero, gdy odpowiedziałem, że wolę naturalny, zbadała mi dokładnie siatkówkę i stwierdziła, że nie ma przeciwskazań.
 
Ola- potwierdzam Twoje słowa. Ja tez mam dużą wade wzroku i to minusy i mam umówioną wizyte do okulisty, ale tak jak mówisz to nie jest powód aby lekarz musiał wystawic ci zaswiadczenie , że nie mozesz rodzic naturalnie. PO tojest ta wizyta u okulisty , aby zbadac dno oka i wtedy lekarz bedzie móg stwierdzic jaki poród... Kiedyś było łatwiej sie umówic an cc , a teraz potrzebuja bardziej szczegółowych badań.
 
Ja się z Wami nie zgodzę,że poród naturalny nie ma wpływu na wadę wzroku.Mnie okuliści też tak mówili,a mam dużą krótkowzroczność.Rodziłam bardzo długo i wada "poleciała" mi jeszcze o 2 dioptrie:-:)szok:.także to nie okulista ma potem problem,tylko my,bo nie można przewidzieć jak kobieta zareaguje na taki wysiłek,to sprawa indywidualna,nawet jak siatkówka jest ok.myślę,że Milena30 powinnaś jednak poszukać jakiegoś dobrego okulisty.pozdrawiam i życzę powodzenia:-)
 
mi lekarz mówił ze wada wzroku jaką mam (-4 i astygmatyzm) to zadna wada i kazali rodzic naturalnie


Kasiu ja mam lewe oko -4.25 a prawe -3.75( poprawila mi sie wada na tym oku o 0.25 w ciazy) termin na koniec lipca i powiem Ci ze byłam u swojego okulisty i sprawdzał dno oka i siatkowke itp i nie stwierdzil przeciwskazać do porodu naturalne.. wystawił mi zaswiadczenie ze moge rodzić naturalnie..ale cos wspomnial ze od lipca zmieniają sie jakies procedury bo coś wspomnial rowniez ze jest za duzo cc.. hmm juz sie nie dopytywałam..
w szkole rodzenia spotkałam sie z dziewczyna ktora mowila ze przy -6 juz dostała zaswiadczenie ze ma miec CC.
pozdrawiam!!
 
Do góry