reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka medyczna po okresie macierzyńskim?

Rosomaki

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Marzec 2013
Postów
123
Drogie mamy. Poradzcie mi prosze. Macierzynski konczy mi sie w maju, nie wracam do pracy. Zastanawiam sie, jak to wyglada pod wzgledem mojej opieki zdrowotnej. Nikt mi nie bedzie placil ubezpeiczenia. Czy zatem gdy bede chora moge is do GP, moge jechac na pogotowie, moge sie leczyc czy chodzic na fizjoterapie ze skierowania gp? Czy nikt mi za to nie wysle potem rachunku?
A moze lepiej zrobic sie self employed i placi kwartalne skladki, wplacac cos czasami na konto i miec problem z glowy?
Jak u was to wyglada? Co zrobilyscie?
 
reklama
a dlaczego nie idziesz na wychowawczy? nawet jesli jest bezpłatny to masz wszystkie świadczenia darmowe a tak niestety nic nie masz chyba że do męża ubezpieczenia zostaniesz dopisana to wtedy służbę zdrowia masz darmowa .
 
Po macierzyńskim urlopie jest wychowawczy, jeśli nie chcesz pracować. Zawsze tak było.
[h=3]Urlop wychowawczy[/h]Przysługuje pracownikowi lub pracownicy, po przepracowaniu co najmniej 6 miesięcy, w wymiarze do 3 lat, w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, które nie ukończyło 4 roku życia. Urlop ten przysługuje także w celu opieki nad dzieckiem do 18 roku życia, które z powodu niepełnosprawności wymaga opieki pracownika.

masz linka i pogrzeb też w necie, albo idz złożyć wniosek do urzędu i już. Żaden problem.
Urlop wychowawczy 2013/2014 - Artykuł - Uprawnienia rodzicielskie - Indywidualne prawo pracy - kadry.infor.pl
 
Nie wiem jak w UK ale w Irlandii mozna sie starac o Medical Card i wtedy wszystko jest za darmo, albo o GP Visit Card i wtedy wizyty u GP masz za darmo ale za leki placisz. Poszukaj moze na stronie NHS bedzie cos o tym. Jesli nie pracujesz to wasze dochody sa nizsze i moze wam cos przysługiwac

Citizens Advice - NHS charges for people from abroad
 
Ostatnia edycja:
Z tego co Wiem po macierzynskim 9 miesiecy, przysluguje jeszcze urlop wychowawczy do 3 lat, jest on nie platny. Nie powiem Ci co sie gdzie zalatwia, Bo kiedys tylko slyszalam o czyms takim. Ja bym poszla czy zadzwonila do revenue czy job centre
 
Kopka, chyba tak zrobie. W job center powinni wiedziec cos konkretnego. Do pracy wrocic nie moge, bo oni mnie wezma tylko na pelen etat, czyli 9-10h dziennie _2h dojazdy... wiec to nie wchodzi w gre, Bo dziecko bede moze 2h widziala, opiekunka sie nie kalkuluje,bo kokosow w robocie nie zarabiam. Poza tym pwoiedzieli mi, ze jesl iwroce, to oni beda musieli kogos zwolnic, wiec nie ma co sie pchac.

O urlopie wychowawczym slyszalam, ale w PL. Ale zapytam w JC.

Kopka. a Ty wrocilas do pracy? Czy moze SE sobie zrobilas i dorabiasz?
 
reklama
Rosomaki, ja wrocilam, ale tylko dlatego, ze moj P ma od piatku do niedzieli wolne, a Moja mama w poniedzialki, wiec wracajcie na te cztery dni nie musielismy nikogo do Opieki wynajmowac.
 
reklama
Do góry