reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka na dziecko

Kolorowa123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2021
Postów
33
Cześć, z racji tego że jestem w kolejnej ciąży i żeby przejść na l4 musialam złożyć rezygnację z rodzicielskiego. Mialam podać kiedy chce wrócić do pracy a pracodawca i tak ma 21 dni na podjęcie decyzji ( pracuje w firmie gdzie jest więcej niż 20 os i to on udziela mi rodzicielksiego ). Podałam tak datę powrotu zebym mogła isc do lekarza po l4 ale pech chciał ze prawdopodobnie lekarz nie będzie w tym czasie. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji mogłabym isc po postu do lekarza po opiekę? Bo gdy rozmawiałam z pracodawcą ze mogłabym byc do końca mojego rodzicielskiego i na parę dni wziac urlop bo akurat mam wizytę to nie jest to możliwe bo bym musiała robić padania do pracy itd I urlopu nie mogliby by mi wypisać to czy opiekę w takiej sytuacji mogłabym wziac ?
 
reklama
Jak wracalam z rodzicielskiego do pracy to tez zaraz po rodzicielskim wybieralam zalegly urlop wypoczynkowy i pracodawca nie chcial jeszcze wtedy badan. Musialam badania dostarczyc do konca urlopu wypoczynkowego, wiec moze tutaj kwestia dogadania sie, bo nie wiem, jak to wyglada prawnie.
 
Ostatnia edycja:
Jak wracalam z rodzicielskiego do pracy to tez zaraz po pracy wybieralam zalegly urlop wypoczynkowy i pracodawca nie chcial jeszcze wtedy badan. Musialam badania dostarczyc do konca urlopu wypoczynkowego, wiec moze tutaj kwestia dogadania sie, bo nie wiem, jak to wyglada prawnie.
Tu też chodziło o to ze akurat to byłoby 3 dni i to jeszcze wraz z weekendem więc nawet nie byłoby kiedy dlatego ta rezygnacja i przejście na l4. Tylko lekarz mi chce uciec w tym czasie 🙈
 
Tu też chodziło o to ze akurat to byłoby 3 dni i to jeszcze wraz z weekendem więc nawet nie byłoby kiedy dlatego ta rezygnacja i przejście na l4. Tylko lekarz mi chce uciec w tym czasie 🙈
A masz jakieś powody aby iść na chorobowe?Możesz przecież iść do lekarza rodzinnego, nie musi być to ginekolog.
 
A masz jakieś powody aby iść na chorobowe?Możesz przecież iść do lekarza rodzinnego, nie musi być to ginekolog.
Kolejna ciaza zaawansowana. Gdyby nie to ze mojego gin nie będzie to by nie było w ogole problemu. Przez to przyszedl mi ten pomysł z opieka na mala a pozniej na wizycie kontrolnej po prostu l4 ciążowe.
 
Kolejna ciaza zaawansowana. Gdyby nie to ze mojego gin nie będzie to by nie było w ogole problemu. Przez to przyszedl mi ten pomysł z opieka na mala a pozniej na wizycie kontrolnej po prostu l4 ciążowe.
Zaawansowanie ciąży nie jest przesłanką do chorobowego. Tak jak napisałam, możesz iść do rodzinnego jeżeli rzeczywiście coś Ci dolega. Tak samo biorąc opiekę, musisz mieć do tego powód.
 
A nie możesz pójść do lekarza wcześniej?
Nie wiem czy pracodawca zgodzi się na mój powrót jak napisalam (24.05) jeśli nie to do 29.05 maja czas na odpowiedz. Będę dzwonić po niedzieli i druga sprawa czy jest możliwość żeby wystawił z tygodniowym wyprzedzeniem zwolnienie. Dlatego po prostu chce mieć jakieś wyjście:)
 
Nie może Ci wystawić z tygodniowym wyprzedzeniem, ale może wystawić zwolnienie także na czas kiedy jesteś na rodzicielskim.
 
reklama
Nikt nie wystawi zwolnienia z tygodniowym wyprzedzeniem, bo nikt nie wie, czy za tydzień będzie niezdolny do pracy. Lekarz to nie wróżbuta. Dogadaj się z pracodawcą co do dat.
 
Do góry