reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jest taka sprawa. Trudna. Jedna z naszych babyboomowych moderatorek dowiedziała się, że ma nowotwór. Stało się to kompletnie nieoczekiwanie, a szok spotęgowała informacja, że nowotwór jest złośliwy i niestety są przerzuty. Rozpoczęła się walka. Jeśli możesz wesprzeć Iwonę, bo wiesz jak ważne, żeby maluszki miały mamę - nie czekaj. Jeśli masz do niej pytania, wiesz, gdzie jej szukać. Przeczytaj i zadziałaj

reklama

Orły nieloty ...

Dołączył(a)
24 Kwiecień 2008
Postów
1
Dlaczego ... ?

Dlaczego Politechnika Rzeszowska zatrudnia niekompetentnych ludzi ?

Dlaczego "przedmiotów informatycznych" na kierunku budownictwo i inż. środowiska uczą ludzie nie mający pojęcia o tym ?

Czy to celowe działania ? a może sytuacja wymkneła się spod kontroli i władze nie wiedzą co się dzieje ?

Dlaczego Zakład Budownictwa ogólnego olewa wszytsko i wszytskich ?

A teraz konkrteniej.


Za Technologię informacyjną są wg. informacji na stronie KMK (KMK - Technologia informacyjna) odpowiedzialne osoby:

nauczciel odpowiedzialny: dr inż. Bartosz MILLER
Laboratoria: mgr inż. W. Bielak, mgr inż. A. Borowiec, mgr inż. M. Jurek, dr inż. B. Miller, mgr inż. P. Nazarko, mgr inż. D. Ślęczka

Dlaczego nie wywiązują oni się ze swoich obowiązków ?
- poziom "nauki" ZNACZNIE niższy niż w szkołach średnich - czy też na kierunkach PRZ typu "marketing i zarządzanie". Dochodzi do paradoksów gdzie nauka baz danych ogranicza się do "excela" - i nazywa się to dumnie na PRZ bazą jednowymiarową !!!

A może to zmowa ? - po co sie wysilać ?
Czy ktoś wie jak wygląda nauczanie techonologii informacyjnej na PRZ przez KMK ? Tak:

- przychodzi prowadzący laboratoria, sprawdza obecność, padają magiczne słowa "dzisiaj państwo powinniście być na ..." po czym zasiada za swoim komputerem i ... pewnie gra, albo siedzi na czateria.interia.pl. I róbta co chceta. Macie na PC PDF'y z opisem pakietu biurowego i czytajcie i sie uczcie ... i to jet nazywane INDYWIDUALNYM TOKIEM NAUKI

do jasnej ciasnej - co za ignorancja. O indywidualny tok nauki to ja dopiero chyba moge złożyć podanie ... i w tedy jedyne co mnie interesuje to kolosy i egzaminy ustalane indywidualnie !! Podczas gdzy w KMK poprzez indywidualny tok nauki rozumie sie robienie z ludzi debili i branie kasy za ... ?
Dlaczego tak sie traktuje studentów jak ... debili ?
Dlaczego każą wstawać na 8:00 rano TYLKO po to by sprawdzić obecność ?
Ba ! prowadzący są na tyle niewiedzący że na postawione pytanie można usłyseć odpowiedz "To panu nie potrzebne w tym momencie, prosze sobie doczytac" ! O zgrozo !

Na kierunku dziennikarstwo w jednej z rzeszowskich uczelni - uczą się o systemach liczbowych, sieciach komputerowych, architekturze komputeria, programowania ...

a na PRZ w KMK - przyszłych inżynierów którzy mają w przyszłości posiadać uprawnienia konstrukcyjne ... ucza baz danych w "excelu" ... I to nawet nie excelu ... a darmowym zamienniku OpenOffice.

A na zaliczenie przedmiotu ... trzeba WYGŁOSIĆ prezentacje ! z któej ocena się liczy bardziej niż z ... jednowymiarowych baz danych.

To studenci studiują dziennikarstwo czy budownictwo ?
od przyszlego konstruktora wymaga się zaliczania ustnej prezentacji .... o kotkach, pająkach, kosmosie ...

no tak - ale przeciez tak najlatwiej. Nic nie robić ...

PONADTO ! - materiały dostępne w PDF' z których to studenci mają się uczyć są od 4 lat jak i więcej ... identyczne. KMK ma gdzies ze zmienił się program że studia są dwustopniowe. PDF'y które zapewne wrzucił pan MILLER 4 lata temu - są tam do dzisiaj !

No ale jasne ... po co si ewysilac ... lepiej ustalic minimum miec dalek ogdzies wszytskich i brac ciezka kase za ...

w karcie przedmiotu mozna przeczytac "Podstawowa umiejętność konstruowania i obsługi baz danych.
Przedmiot Technologia infromacyjna, cz. 2/2 ma (wraz z przedmiotem Technologia infromacyjna, cz. 1/2)
przygotować studenta do przystąpienia do egzaminu ECDL."

a wiec nie realizuja nawet podłego minimum który sami sobie ustalili. Gdyż na ECDL są wymagane prawdziwe Bazy Danych i informacje np. o orchitekturze komputerów.

Prezentacje robiło się w ... gimnazjum (bo juz pewnie teraz w szkole podstawowej). Czy KMK nie jest świadoma jaki program MENiS przewiduje dla szkół śrdenich ? czy KMK PRZ nikt nie kontroluje !! ? ilez mozna tej samowolki ?

2h tyg. zajęć laboratoryjnych - przez 2 semestry - co daje 60h ZMARNOWANCYH.

I my podatnicy ZA to placimy. A oni biora ciezka kase za przyjscie i sprawdzenie obecnosci i zabranie 60h.

Mówim że w Polsce zle ... a jak ma byc dobrze !! placimy za edukacje a tu przyklad z zycia wziety jak sie gospodaruje naszymi pieniedzmi.

A skoro problemem dla KMK jest nauczanie informatyki - po co się za to biora ? czyzby pieniążki ?
Przeciez nie placa za sposób prowadzenia zajęć tylko za godziny ...

Ide na studia - by sie uczyc. Jak bym sie mial sam uczyc i do wszytskiego sam dochodzic - moge to robic w domu. Jesli ktos wybiera uczelnie techniczna to chyba powinien miec zapewnione jakies godne minimum programowe i nie byc traktowany jak smieć.

KMK PRZ wyjdzcie z układu - dajcie się sprawiedliwie osądzić


Inną ciekawą sprawą jest zakłąd budownictwa ogólnego pod przewodnictwem L. Lichołaia.
To również przykład marnotrastwa pieniędzy z naszych podatków przeznaczonych na edukację !.
Ćwiczenia - 2h.tydzień - programowo
w rzeczywistości robi się nagle jedna godzina ?! tłumaczona kolejnym grypsem "druga godzina to czas na konsultacje". Boże widzisz i nie grzmisz !!!! konsultacje w czasie programowych zajęć cwiczeniowych !
Ale i ta godzina niekiedy skraca się ... gdyż przyjscie punktualne prowadzącego jest nieco bardzij prawdopodobne od trafienia szóstki. A gdzy już zajecia sie zaczna ... okazuje sie ze nie ma tematu ... i jest czytanie definicji ze slajdów.

W sem I z przedmiotu materialy budowlane prowadzonego rowniez przez ZBO PRZ zostało zrealizowanych mniej niz polowe wykladow !! Powody były absurdalne "Ostatni wykład przed swietami to nie bede was meczyc jakimis materialami budowlanymi" - i wykład się nie odbył.

DLACZEGO TAK MARNOTRAWI SIĘ pieniadze ? Dlaczego nikt tym sie nie zajmie ?!
 
reklama
Do góry