reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ospa u niemowlaka , co polecacie??

Dołączył(a)
15 Maj 2024
Postów
7
Co polecacie przy ospie u niemowlaka??
Syn złapał w przedszkolu i przeszedł naprawdę łagodnie. No ale on brał leki przeciwwirusowe więc nie zasypało go calego.
Niestety równo po dwóch tygodniach wysypało córeczkę (niespełna pół roczku). Lekarze zalecają tylko piankę PoxCliin bo jest za mała na inne leki.
Ale ta pianka mam wrażenie że totalnie na nią nie działa. Dzisiaj jest 4 dzień , jest zsypana cała i dochodzą ciągle nowe..
Może macie jakieś sprawdzone preparaty dla takiego maleństwa ? Nie mogę patrzeć jak ona się męczy...
 
reklama
Na pewno mozesz podawac feni.stil w kropelkach, zeby tak nie swedzialo. Osobiscie tez bym poszla do apteki i podpytala. Oni lepiej obeznani sa w roznych srodkach, lekach.
 
Jak syn był mały miał ospę w czerwcu to kąpalam go w ciągu dnia w takim fioletowym roztworze, ale nie pamietam nazwy, podpytaj w aptece.? Tego daje się niewiele do wody, a łagodziło świąd gdy było ciepło.
 
reklama
Jestem świeżo w temacie, córka chorowała 2 tyg temu.
Nie używaj żadnych pudrokremów, możesz doprowadzić do nadkażenia i zostaną blizny.
1. Pianka Poxclin, ktorą masz. Możesz włożyć do lodówki, większa ulga dla malucha.
2. Kąpiele w potasu nadmanganianie. Kąpałam córkę na początku nawet 3x dziennie. Chociaż kąpiel to za duże słowo. Polecanie wodą wraz z włosami. Kolor wody ma być lekko różowy, postępuj wg ulotki. Woda ma być lekko różowa.
3. Fenistil na świąd.
4. Córka dostała jeszcze syrop Hascovir bo poszłyśmy szybko do lekarza ze względu na krostki nawet po wewnętrznej stronie powiek i wargach sromowych.
Przeszła ospę lekko, bez temperatury, ale też jest starsza, ma 2 latka.
 
Do góry