reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ovitrell

Natalia 1989

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2023
Postów
41
Witajcie
Stwierdzono u mnie zesp.policystycznych jajnikow
Mam 34lata ..10lat po slubie
Pol roku ponad lecze sie konkretnie .. 4marca wzielam poraz drugi juz zastrzyk ovitrell.. i po tygodniu bardzo zle sie czulam ...zrobilam test ..jeden wieczorem .. drugi rano na czczo .. oba pozytywne
Radosc niesamowita
Wspolzylismy z mezem rowniez chwile przed owulacja ..wiec tymbardziej myslalam ,ze sie udalo ...
Pani doktor zrobila mi swoj test oraz badanie ..po czym stwierdzila ,ze to nie ciaza .. ponadto absolutnie zanegowala testy apteczne ,ze one oszukuja ...
pobranie krwi .. wynik tego samego dnia .. Hcg 16 ..stwierdzila ,ze jednak ciąża..,ze nic sie nie przewidzialo ... czekalismy na to prawie 10lat .. w zeszla srode powtorka krwi .. hcg 3 ... i swiat legl w gruzach ...pani doktor powiedziala mi przez tel ,ze zaszla pewnie ciaza biochemiczna ..Cokolwiek to znaczy
Dopiero w internecie zobaczylam ,ze ovitrelle podbija hcg 😫😫
Ja o tym nie mialam pojecia
Przez tydzien wraz z mezem wierzyliśmy, ze bedziemy mieli rodzine ..czulam sie mama .. teraz czekam na kolejny wynik krwi juz oststni i miesiaczke .. od 4marca czyli od zastrzyku nie jestem soba ..puchnie mi brzuch.
Boli kregoslup ..jelita nie pracuja ..blada jestem .. czy ktos ma za soba taka historie ?
Jak na karuzeli
......😟
Sciskam
 
reklama
Tez mam pcos. Zaszlam w ciążę akurat w cyklu bez zastrzyku. Ale gdy mialam cykl z ovitelle lekarz mi powiedział ze do 14 dni od podanie nie sa sensu robić testu bo ten zastrzyk który utrzymuje sie w organizmie daje pozytywny wynik. Ja oczywiście zrobilam test 13 dni po zastrzyku wyszedl pozytywny, a 14 dnia negatywny juz byl i ciąży z tego nie było. A ze beta spadla to Wcale nie musiala zachodzić ciaza biochemiczna tylko poprostu mogl juz zastrzyk sie,, wyplukiwac,, z organizmu. Jaki pani doktor zrobiła ci test?
 
Dziwna ta Twoja Pani doktor. Ja bym ją raczej zmieniła bo dziwne rzeczy opowiada. Ovitrelle utrzymuje się długo w organiźmie, ale to wszystko jest napisane w ulotce. Myslę, że Twoje samopoczucie jest związane z nadchodzącą miesiączką i na pewno nie wiązałabym go z zastrzykiem.
 
Pozytywne testy wychodziły mi do 14 dni po zastrzyku gdzie normalnie już miałabym okres.
Nikt nie odpowie na pytanie czy to była ciąża biochemiczna czy wysoki poziom hcg po zastrzyku.
Natomiast ciąże biochemiczne to coś co niestety zdarza się bardzo często
 
Ja zaszłam w 2 ciąże dzięki Ovitrelle ,
Ale bęte robiłam dopiero 14 dpo wynik około 100 , testy pozytywne od Ovitrelle wychodziły mi do 10 dni po zastrzyku .
Jesli doktorka leczyła cię tym lekiem a nie wie ze zawiera on hcg radzę szybko ja zmienić .
 
Tez mam pcos. Zaszlam w ciążę akurat w cyklu bez zastrzyku. Ale gdy mialam cykl z ovitelle lekarz mi powiedział ze do 14 dni od podanie nie sa sensu robić testu bo ten zastrzyk który utrzymuje sie w organizmie daje pozytywny wynik. Ja oczywiście zrobilam test 13 dni po zastrzyku wyszedl pozytywny, a 14 dnia negatywny juz byl i ciąży z tego nie było. A ze beta spadla to Wcale nie musiala zachodzić ciaza biochemiczna tylko poprostu mogl juz zastrzyk sie,, wyplukiwac,, z organizmu. Jaki pani doktor zrobiła ci test?
Dziekuje bardzo za odpowiedź
Mieszkam w Szwecji i leczy mnie polski ginekolog .. nie wspomniala nawet ,ze taki efekt moze dac ovitrell..:(
Ja sie bardzo źle czulam .. mialam twardy nabrzmialy brzuch ..bylo mi slabo ..wiele objawow ciąży..ale wydawalo mi sie ,ze to nie jest mozliwe bym byla w ciąży..poniewaz objawy sie pojawiaja pozniej .. pomyslalam ,ze albo cos ze mna nie tak albo cud ...
Zrobila mi ich test ginekologiczny , z moczu..ale on daje wynik od 5tyg ..wiadomo byl negatywny
Zrobila badanie i tez nic nie wykazalo ... a z krwi za kilka h powiadomila mnie ,ze hcg jest wyzsze wiec jestem w ciazy i powinna sie ciaza rozwijac ..powtorka hcg.. i spadlo ..ja tak plakalam .poniewaz nieswiadoma ,ze mogl zastrzyk manewrowac hcg .. pomyslalam ,ze moj zarodek umarl ..tylko to mialam w glowie
Teraz w poniedzialek oststecznie mam zrobic ostatnie badanie krwi .. dzisiaj powinnam miec miesiaczke .. 😔
Upadek z wysokiego mostu na beton
Teraz juz wiem ..i duzo czytam
Zaufalam lekarce ..
Jak sie udalo pani zajsc w ciaze?
 
Pozytywne testy wychodziły mi do 14 dni po zastrzyku gdzie normalnie już miałabym okres.
Nikt nie odpowie na pytanie czy to była ciąża biochemiczna czy wysoki poziom hcg po zastrzyku.
Natomiast ciąże biochemiczne to coś co niestety zdarza się bardzo często
Straszne to jest :( ale po pierwszym zastrzyku nic mi nie bylo ... tylko spozniony okres ... ale normalnie sie czulam ..a teraz takie objawy ..organizm zwariowal .. to teraz czeka mnie taki kosmos co miesiac tak ?
I lepiej nie kupowac testow tylko czekac np pelne 5tyg ? 😔
 
Dziekuje bardzo za odpowiedź
Mieszkam w Szwecji i leczy mnie polski ginekolog .. nie wspomniala nawet ,ze taki efekt moze dac ovitrell..:(
Ja sie bardzo źle czulam .. mialam twardy nabrzmialy brzuch ..bylo mi slabo ..wiele objawow ciąży..ale wydawalo mi sie ,ze to nie jest mozliwe bym byla w ciąży..poniewaz objawy sie pojawiaja pozniej .. pomyslalam ,ze albo cos ze mna nie tak albo cud ...
Zrobila mi ich test ginekologiczny , z moczu..ale on daje wynik od 5tyg ..wiadomo byl negatywny
Zrobila badanie i tez nic nie wykazalo ... a z krwi za kilka h powiadomila mnie ,ze hcg jest wyzsze wiec jestem w ciazy i powinna sie ciaza rozwijac ..powtorka hcg.. i spadlo ..ja tak plakalam .poniewaz nieswiadoma ,ze mogl zastrzyk manewrowac hcg .. pomyslalam ,ze moj zarodek umarl ..tylko to mialam w glowie
Teraz w poniedzialek oststecznie mam zrobic ostatnie badanie krwi .. dzisiaj powinnam miec miesiaczke .. 😔
Upadek z wysokiego mostu na beton
Teraz juz wiem ..i duzo czytam
Zaufalam lekarce ..
Jak sie udalo pani zajsc w ciaze?
U mnie sprawa wygladala tak ze odlozylam tabletki anty, okazalo sie ze mam pcos. Prawie 4 lata staraliśmy sie o ciążę, w tym półtora roku na poważnie, nie mialam swojego okresu ani owulacji. U mnie największy problem byla owulacja. Przez półtora roku mialam rozne leki w różnych dawkach na owulacje i w ciągu tego półtora roku udalo mi sie miec chyba tylko 3 owulacje
 
U mnie sprawa wygladala tak ze odlozylam tabletki anty, okazalo sie ze mam pcos. Prawie 4 lata staraliśmy sie o ciążę, w tym półtora roku na poważnie, nie mialam swojego okresu ani owulacji. U mnie największy problem byla owulacja. Przez półtora roku mialam rozne leki w różnych dawkach na owulacje i w ciągu tego półtora roku udalo mi sie miec chyba tylko 3 owulacje
To ja mam niestety to samo
Teraz po raz pierwszy mialam owulacje ...bardzo dziwi mnie ,ze tak bardzo odczulam to w organizmie .. moze kiedys uda mi sie zostac mama ...ale coraz bardziej obawiam sie ,ze pozostanie mi jedynie in vitro :(
 
reklama
To ja mam niestety to samo
Teraz po raz pierwszy mialam owulacje ...bardzo dziwi mnie ,ze tak bardzo odczulam to w organizmie .. moze kiedys uda mi sie zostac mama ...ale coraz bardziej obawiam sie ,ze pozostanie mi jedynie in vitro :(
W zastrzyku tym znajduje sie hormon bety więc na dobra sprawe moglas odczuwać objawy ciazowe. Ja przy jednym zastrzyku mialam przy drugim nie. A jak zaszlam w ciążę to za to wcale objawow nie mialam. Dla mnie powinnas zmienić lekarza ponieważ powinnien cie poinformować jak dziala zastrzyk w znaczeniu ze 14 dni utrzymuje sie w organizmie, ze moznq czuc sie inaczej. Ja oprócz tabletek na wywolanie owulacji mialam podawany estrofem, leki na obniżenie prolaktyny bo mialam kilka krotnie podwyzszona. Z związku z tym ze na poltora roku mialam 3 owulacje to balam sie ze szanse sa male. Odkladalam pieniądze w styczniu mialam zapisana wizytę w klinice niepłodności a o ciąży dowiedzialam sie na koniec października. Mysle ze dobry lekarz to podstawa. I jak zajdziesz w ciążę zbadaj sobie progesteron bo ja zawsze mialam niski i przy pierwszym wyniku bety mialam zbadany progesteron i gdyby nie suplementacja progesteronem mysle ze ciąża by sie nie utrzymala
 
Do góry