reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja po poronieniu

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2023
Postów
7
Cześć. Jestem trzy tygodnie po poronieniu w 6 tygodniu zakończonym łyżeczkowaniem (ciąża obumarła jakieś dwa tygodnie przed zabiegiem). Od dwóch dni bardzo bolą mnie jajniki, raz jeden raz drugi. Staramy się znów o dziecko od dwóch tygodni, więc zrobiłam dzisiaj test owulacyjny i są dwie grube krechy, ale pomyślałam też żeby sprawdzić czy ciążowy wykryje jeszcze betę i faktycznie jest delikatna kreseczka. Czy w takim razie test owulacyjny może być pozytywny przez to, że beta całkowicie nie spadła? Czy to jednak może być owulacja?
 

Załączniki

  • IMG20230418120122.jpg
    IMG20230418120122.jpg
    2,5 MB · Wyświetleń: 298
reklama
A byłaś na kontroli po łyżeczkowaniu?? To dość nieodpowiedzialne starać się bez sprawdzenia czy wszystko po poronieniu jest w porządku.
Poziom LH w ciąży utrzymuje się na podwyższonym poziomie. Test owulacyjny jest pozytywny jak podwyższone jest LH, a nie beta. To dwa różne hormony 🤷‍♀️
 
A byłaś na kontroli po łyżeczkowaniu?? To dość nieodpowiedzialne starać się bez sprawdzenia czy wszystko po poronieniu jest w porządku.
Poziom LH w ciąży utrzymuje się na podwyższonym poziomie. Test owulacyjny jest pozytywny jak podwyższone jest LH, a nie beta. To dwa różne hormony 🤷‍♀️
Lekarka stwierdziła, że jak przestanę krwawić i będę gotowa to możemy się starać. Nie krwawię, jestem gotowa więc działamy
 
A badałaś betę? Spadła do 0?
Może zdarzyć się sytuacja, że nie jesteś do końca oczyszczona i stąd wysoki poziom LH i np. konieczne jest ponowne łyżeczkowanie? 🤷‍♀️
Nie życzę Ci tego, ale ja bym się przynajmniej wstrzymała do pierwszej @.
 
A badałaś betę? Spadła do 0?
Może zdarzyć się sytuacja, że nie jesteś do końca oczyszczona i stąd wysoki poziom LH i np. konieczne jest ponowne łyżeczkowanie? 🤷‍♀️
Nie życzę Ci tego, ale ja bym się przynajmniej wstrzymała do pierwszej @.
Nie badałam, dopiero dzisiaj pomyślałam żeby zrobić test ciążowy żeby sprawdzić czy jeszcze w ogóle coś wykryje. Lekarka mówiła, że wszystko jest okej, ładnie wyczyszczone więc posłuchałam 🤷 Umówię się na wizytę do gina żeby wszystko wyjaśnić
 
reklama
To przecież niemożliwe, by w 4tc widzieć bijące serduszko?
Cytuję: "Jestem trzy tygodnie po poronieniu w 6 tygodniu zakończonym łyżeczkowaniem (ciąża obumarła jakieś dwa tygodnie przed zabiegiem)"

Jak liczysz tygodnie ciąży?
 
Do góry