reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
hej

u nas burza była o 6 rano, ale na dworze teraz taka duchota że nie ma czym oddychać,
dzisiaj ma byc u nas do 35 stopni, byłam rano na badaniach, przeciwciała i wymazy zrobiłam,
słabi mnie od wczoraj, nie wychylam już nawet nosa z domu, w domu mam przynajmniej chłodno,
dzieci mają nowe klocki i cisza jak makiem zasiał,

krewetka jutro wyjeżdżacie?
mrowka facet czasem jak cos palnie to szkoda nawet tego komentować
Annietess powodzenia w odpieluchowaniu Hani, teraz jest najlepszy czas,
ja moje dzieci też w wakacje odpieluchowałam
szczęsliwa
udanego wypoczynku
 
Ania kropla fajnie ze wizyta udana :) w pierwszej ciąży tez mialas cukrzycę ?


Buba oj nie dobrze :( ciąża to jednak dużo zmienia w organizmie. U mnie było na odwrót. Kilka lat miałam alergie na pyłki a ciąża mnie z tego wyleczyla.
Milego relaksu u kidmetyczki :) Tez musze się wybrać bo stopki juz tego wymagają ;))
Ja już dopieszczona ;) tak mi też lekarka powiedziała że ciąża może złagodzić jak i nasilić objawy alergii....
Hej!

Ja miałam ciężką noc. Jak kretynka zjadłam z M. ciężkostrawną kolacje po Jego powrocie (był poza Wawą służbowo i wrócił po 22) i się męczyłam całą noc ze zgagą, niestrawnością i złymi snami. Jeden koszmar był tak sugestywny i długi, że jak się w końcu obudziłam to się popłakałam i dziękowałam Bogu, że to tylko sen był :(

Buba, mnie w pierwszej ciąży wszytkie objawy alergii i astma zniknęły a w tej mam MEGA nasiloną astmę i alergie :/ dziwne jak te nasze organizmy działają.

Dbgd, też mi zabroniono cytryny używać. Wszędzie mówią, że to może zaburzyć wyniki... mamy przynajmniej pewność, że nasze wyniki są prawidłowe :)

Wirginia, chyba przeoczyłem Twój wpis...jakie szczepienie?
Współczuję nocki i jak widać każda ciąża inna ;) co do glukozu to większość laboratoriów stosuje metody, na które cytryna ( a konkretnie zawarty w soku kwas askorbinowy) nie ma wpływu, a jeśli nawet ktoś ma jeszcze inne, "starsze" metody, taka ilość tej substancji nie wypływa na wynik oznaczeń glukozy.

Ale i tak uważam że jak ktoś da radę brz cytryny to lepiej bez bo pozostaje jeszcze kweestia ew.wpływu soku z cytryny na perystaltykę jelit czy nie przyspiesza wchłaniania wypitej glukozy czyli nie zafałszowuje testu.
Hej Dziewczyny,

My dziś aktywnie zaczęłyśmy dzień... po wczorajszym wysiłku (rano pojechałam do Piekar podbić L4, potem byłam w ZUS-ie, odwiedziłam komis dziecięcy, poszłam na zakupy) padłam popołudniu jak kaczka. Dla lepszego samopoczucia przy tych upałach postanowiłam dziś jechać do aquaparku... było ekstra, poczułam się taka zrelaksowana... i lekka. Chętnie bym tam wróciła :-D Mam nadzieję, że "zabezpieczenia" jakie zastosowałam zdały egzamin. Malutka się uspokoiła po tym moim relaksingu... oby nie za bardzo.

Co do USG, to ja mam co wizytę, chodzę z NFZ-tu do gina. Może to dlatego, że miałam tego krwiaka?!

Dolga, nie jest źle... daj Nikosiowi jeszcze trochę czasu. Dobrze, że personel żłobka obserwuje i reaguje na zachowania dzieci.

Dziewczyny współczuje Wam tych konfliktów serologicznych, ale widzę, że nad wszystkim panujecie- to dobrze.

Buba pozazdrościłam Ci tych kosmetycznych zabiegów i zabieram się za manicure, a potem jeszcze zafarbuję włosy. Odpoczywaj Kochana!

Miłego dnia!
Dzięki kochana Ty też relaxuj się :)
Hejo ja mam krew i mocz badane co ok miesiąc. Bo kontrolujemy moja anemię. Teraz bede miała tez robione przeciwciała, bo u nas tez jest niezgodność serologiczna a co za tym idzie mozliwosc wystąpienia konfliktu.
Co do szczepionki to były prowadzone badania, podawano pacjentkom w 28tc szczepionkę, ale kasa na badania sie skończyła, a oni nic nie wykazali, także z dotychczasowej wiedzy szczepionka podana w czasie ciazy nijak wpływa na niezgodność. Nad tymi badaniami pracowało kilka instytutów i szpitali w Pl, wiesci mam od lekarza który pracował w jednym z takich szpitali. Szczepionka kosztuje chyba 300zl. Ja jej akurat nie biorę, bo wg mnie to jak placebo...

Troche mnie nie było, ale jakos cieżko mi sie wbić, nie wiem czemu, w dodatku upały dają sie we znaki. Mdłości i rygoletto (jak to Buba mawia) niestety wróciły... Przez co zrobił mi sie jeszcze krwiak w oku, na szczęście zaczyna powoli znikać...
Wczoraj z G podpisaliśmy u notariusza rozdzielność majątkowa ;) i za 1,5tyg slubujemy ;) a pozniej usg i podglądanie Zuzi ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajnie że już wszystko pozałatwiane, teraz tylko tak i obrączka :)

Ja dziś znowu maratonie sklepowym....

Annie Tesss - widziałam wczoraj w TkMaxx blue city otulaczki, chyba Ty szukałaś???

Miłego dzionka!
 
U nas rano też popadało a teraz znowu parno, źle spałam brzuch coraz bardziej zaczyna przeszkadzać.

Ja na anemię biorę femiferal, hemoglobinę miałam 10,9 zobaczymy za 3 tygodnie czy podskoczy. Glukoze za czczo miałam 82, po godz. 105, po dwóch 93.

Mrówkaa chyba za bardzo wziął sobie do serca, że jest na urlopie wypoczynkowym

Szczesliwa.4 udanego wypoczynku i też uważaj na siebie.
 
Annie haha jaki sen, chyba myslisz duzo o tym, ze synek spory jest :)

Mroowkaa a tam z facetami, ja im zycze zeby pochodzili w ciazy i zobaczyli jak to jest, a moj to czasami uwaza, ze jemu tak zle, a ja sie czuje przeciez swietnie, bo nie narzekam, wiec nauczylam sie ze czasami mu pomarudze haha i mam spokoj :)

Dbdg no napewno oranżada nie miala wplywu, a moj synek tez malutki

kurcze cos ze mnie niedawno pocieklo i to tak nawet sporo, ciekawe czy to nie wody :/ pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzylo, a ja oczywiscie zamiast odpoczywac od rana kucharze i cos usiadlam i wlasnie skurcz mnie złapał ;/ a dla mnie pogoda jakas niesprzyjająca, a burzy to ja w nocy nawet nie slyszalam, jakas strasznie senna jestem ostatnio i jednak nie wiem jak dotrwam do konca, bo podejrzwam, ze wrzesien bedzie masakryczny

ewula no to cukier super masz :)

so_happy ooo super, u mnie w domu gorąc 27 st, kurujcie sie :)
 
dolga - lepiej odpocznij, na tych upałach niewiele potrzeba,żeby sobie krzywdę zrobić. Sama wczoraj przegięłam, bo wzięłam się za mycie okien, pranie firanek i sprzątanie całego domu....a potem noc z dusznościami...czasem się w łeb trzeba puknąć...
 
Hej dziewczyny :)

Mrowka no to brzydko się ten Twój chłop zachował. Ja przy najbliższej okazji bym się "odwdzięczyła". Mój wczoraj cały dzień był akurat czuły i kochany, pewnie jakiś niedopieszczony :p

Dziś czuję się fatalnie. Chyba mam niskie ciśnienie. Jak na chwilę kucnęłam to myślałam, że się nie podniose. W głowie mi się kręci, zero sił a w dodatku jest mi strasznie gorąco. Zaczynam czuć się bardzo ciążowo.
A w piątek ide nagrywać mojego bobasa w 4d i nie mogę się doczekać :D
 
reklama
Hejka

Hej
Pisałam Wam ze krwiak mi sie w oku zrobił, a dzis zauważyłam ze w drugim w dnie oka na całej długości mam rozlana krew, ale nie płynie tylko tez jakby krwiak, nie wiem skąd to... Ale jade skonsultować

Daj znac po konsultacji. Ciekawe od czego sie to zrobiło.

Budzę go rano o 8.00 (!!!!) żeby wstał dać dziecku jeść (on ma teraz urlop) to buczał,bo mu się nie chciało. Powiedziałam mu,że wstawałam do niej całą noc,więc teraz on może, poza tym czułam się źle i poszłam spać dopiero o 5.40,więc chyba jeszcze poleżę, na to on: "Tak to sobie wymyśliłaś,że ja teraz mam wstać,a ty sobie będziesz leżeć?! Na własne życzenie nie spałaś, trzeba było po prostu zasnąć." :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Faceci !! oni sa naprawde z innej planety. Annietesss dobrze pisze :) jak on bedzie umieral na katar to Ty mu powiedz " po prostu wyzdrowiej"

Jeju wczorajj byl jakis paskudny dzien, niby chlodniej a ja jakos zle sie czulam, moze cos z cisnieniem bylo nie tak :/

kurcze jak tez zle sie wczoraj czulam, w sumie od poniedzialku sie gorzej czuje... juz duzo duzo lepiej bylo jak bylo kilka dni tych upałow. Wczoraj jak synek poszedl na drzemke to i ja z nim spałam, ale ogolnie oststanio nic mi sie nie chce i na nic sily nie mam :(

hej!

Dziś mi się śnił Karol :) był blondynem i ważył z tonę, hehe :D nie mogłam go utrzeć na rękach ;)
Hania jest od paru dni w trakcie nauki siusiania do nocnika i muszę Ją pochwalić! Świetnie sobie radzi moją panienka :) Może się uda, że tylko jedno dziecko będę jesienią przewijać.

haha chyba za duzo myslisz o tym, ze Karol jest duzy :) a na odpieluchowywyanie jest teraz super czas.

Hej!ak

Wpadam tylko na chwilę żeby się pożegnać. Dzisiaj wyruszamy na wakacje. Komputer zostawiam mężowi, nie wiem jak będzie z netem przez te dwa tyg. Jak uda mi się złapać zasięg, to się odezwę. Trzymajcie się dziewczyny i uważajcie na siebie :*

udanych wakacji :)

ale fajnie :) u nas nie ma nic :( jednak to sa plusy dużych miast

zaczynam sie pakowac, nie wiem co mam wziac, jaka tam pogoda w Gdańsku? cos zapowiadaja duze ochlodzenie i deszcz? :no:

no ma byc ochlodzenie, ale podobno tylko kilka dni i znowu ciepelko. No ale jednak u nas w Gdansku jest chlodniej niz na poludniu, no i bardzo czesto wieje.

Ja już dopieszczona ;) tak mi też lekarka powiedziała że ciąża może złagodzić jak i nasilić objawy alergii....

ach tak ci pozazdroscilam wczorajszego spa, ze dzisiaj i ja ide po poludniu na pediciure i henne :)



A jeszcze co do tych badan to ja mam mocz i morfologie tak co 2 m-ce. Ale z tego co piszecie to w sumie nie mam az takich zlych tych wynikow bo hemoglobine mam 11,6. W pierwszej ciazy mialam troche lepsze wyniki.

Kurcze znowu mi sie kawy chce :( dziewzyny ktore pija kawe ile dziennie pijecie? bo ja standardowo jedna, ale czasami sie skusze i na druga i mam wyrzuty sumienia :(

Miłego dnia
 
Do góry